Akıllı AletlerAndroid HaberTelefonXiaomi

Xiaomi MiRouter 4 Wifi Cihazın Satışı Başlayacak

Shenzhen’de 31 Mayıs’ta düzenlenecek olan büyük lansman etkinliğininöncesinde , Xiaomi, yeni nesil yönlendiricisini (Mi Router 4) piyasaya sürdü. Router, kabaca 31 dolara denk gelen 199 Yuan’la fiyatlandırıldı.

Tasarım açısından, yeni çıkan Mi Router 4, Mi Router 3’e oldukça benziyor . 4 yönlü antenle birlikte gelen ve geniş bir alüminyum magnezyum alaşım kullanıldı. Alaşım ısı emici ve yüksek termal iletkenliğe sahip.

Arka tarafta, genel soğutma sisteminin etkinliğini ve verimliliğini arttırmayı amaçlayan soğutma delikleri ve ayrıca alt taban açıklığı bulunmaktadır.

Içerik olarak, yönlendirici selefine benzer 128MB RAM ve 128 GB flash depolama ile geliyor. Bununla birlikte, şirket CPU için bir yükseltme yapmayı tercih etmiş ve bu sayede, 128’e kadar cihazla bağlantı sağlayabilen Mi Router 4 , MT7621A yonga seti ile gelmekte.

Port uygunluğuna gelince, arka tarafta bir WAN portu ve iki LAN portu var. Üst tarafta, merkezde Mi logosu ve bağlantı için LED ışıkları var. Yönlendiricinin önceki modeldeki gibi bir USB bağlantı noktasına sahip olmasını bekliyoruz, ancak henüz doğrulanmadı.

Geçen yıl çıkan Mi Router 3, MT7620A işlemci ile geliyordu. OpenWRT’ye dayanan MiWiFi işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve bu yeni çıkan Mi Router 4’ün aynı işletim sistemini de kullandığını düşünüyoruz. Yönlendirici, bir web arayüzü ve Android’in yanı sıra iOS için kullanılabilen mobil uygulaması aracılığıyla yapılandırılabiliyor .

Mi Router 4, Gigabit WAN / LAN + 2,4G / 5G çift bantlı Wi-Fi kullanıyor ve tek bir tuşa basarak akıllı cihazlara hızlı bir şekilde bağlanmak için MiNET’i destekliyor. Bağlanmak için, kullanıcılar sadece MiNET düğmesine basarak , akıllı cihazları şifre olmadan yönlendiriciye hızla bağlayabileceksiniz.

Kablosuz güvenlik açısından WPA-PSK / WPA2-PSK şifrelemesi, kablosuz erişim kontrolünü (kara listeye alma ve beyaz listeye ekleme), SSID gizlemeyi, saldırı tespitini, DoS korumasını, erişim kontrol yöneticisini ve SSID yalıtımını destekliyor.

Xiaomi Mi Router 4, Mi Router 3’ten50 Yuan daha fazla olan 199 Yuan (yaklaşık 31 $), fiyatlandırılacak. 25 Mayıs’ta  Çin’de satışa başlayacak.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu