Android HaberTelefonXiaomiYazılım Güncelleme

MIUI 10 Android P benzerliği

Xiaomi Mi 8 serisinin ve Mi Band 3’ün yanı sıra, Xiaomi yazılım tarafında olan yeni geliştirmeleri  MIUI 10’u da 31 Mayıs’ta açıklayacak. Şirket Xiaomi’nin VP Wang Xiang tarafından paylaşılan resmi bir poster ile Mi Band 3’ün lansmanını doğruladı . Lansmandan üç gün önce, çevrimiçi olarak sızan bazı ekran görüntüleri, Ayarlar menüsünün yanı sıra hızlı geçişler bölümünü, bildirimler menüsünü ve kullanıcı arayüzünün çoklu görev bölümünü gösteriyor. Ekran görüntüleri TechnoCodex tarafından yayınlandı ve grafiksel bir yenilemenin yanı sıra yeni ilginç özellikler de sunuyor.

MIUI 10’un Android P ile benzerliği net görülebiliyor. En yeni Android versiyonu gibi beyaz ve mavi bir tasarıma sahip ve kullanıcı deneyimini daha rahat hale getirmek için en çok kullanılan uygulamaların önizlemesini gösteren bir kısayol seçeneğine bulunmakta. Ayrıca, ekran görüntüsü, en son görüntülerin minyatürlerini bile gösterebilen Galeri uygulamasının bir önizlemesini gösteriyor. Android P ile ortak olan bir diğer özellik, tam dokunmatik jest kontrolleri olacak. Sadece standart kullanıcı arayüzü yenilenmedi, fakat  kontrol merkezi, kilit ekranı ve hava durumu widget’ı da yenilendi.

MIUI 10’un Mi 8 ve Mi 8 SE’den oluşan Xiaomi Mi 8 serisine önceden yüklenip yüklenmeyeceğini hala bilmiyoruz. Ancak sızıntı, MIUI 10’a güncellenecek cihazların listesini açıkladı. Liste, Mi6 , Mi5 , Mi 5s , Mi 5s Plus , Mi4 , Mi3 , Mi 4S, Mi 4c , Mi Mix , Mi Mix 2 , Redmi’yi içeriyor. Y1 , Redmi Y1 Lite , Mi Not 2 , Mi Not 3 , Redmi Not 3 , Redmi Not 3 Pro , Redmi Not 4 , Redmi Not 4X, Redmi 5A , Redmi Not 5A , Mi 5X , Mi Max , Mi Max 2 , Redmi 4 , Redmi 4X , Redmi 4A , Redmi 3 , Redmi 3S , Redmi 3S Başbakan , Redmi Pro , Redmi 3X , Mi Pad 3, Redmi Not 5 Pro , Redmi S2 , Mi 6X ve Mi Mix 2S . Yeni özellikler ve grafiksel yenilemenin yanı sıra, yeni Xiaomi kullanıcı arayüzü ile performansta önemli gelişmeler görmeyi bekliyoruz.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu