Bilgisayar

Dr. Lisa Su: ‘Zen 4’ün piyasaya sürülmesiyle herhangi bir tedarik kısıtlaması beklemiyoruz.’

Yeni parlak şeylerin piyasaya sürüldüğünde tamamen kullanılamamasına alıştık ve son zamanlarda bu, tüm endüstriyi baltalayan bir tedarik zinciri krizine dönüştü. Ancak AMD’nin popüler CEO’su Dr. Lisa Su, bunun yaklaşmakta olan Zen 4 CPU lansmanı için bir sorun olduğunu görmüyor.

Austin’deki bugünkü Ryzen 7000 serisi işlemci duyurusunda Dr. Su, toplanan izleyicilerden yeni CPU’larının piyasaya sürülmesiyle ilgili tedarik zinciri kesintisi hakkında bir soruya yanıt verdi.

Dr. Su, “Geçtiğimiz 18 aya bakarsanız, kapasite sınırlamaları veya lojistik gibi birçok şeyin olduğu doğrudur” diyor. “AMD açısından bakıldığında, gofretler, alt tabakalar ve arka uç açısından genel kapasitemizi önemli ölçüde artırdık. Dolayısıyla Zen 4’ü piyasaya sürerken herhangi bir tedarik kısıtlaması beklemiyoruz. 

“Lojistik olarak bölgeye bir şeylerin gelmesi biraz daha uzun sürüyor. Bu yüzden bu etkinliği Ağustos sonunda yapıyoruz ve 27 Eylül’de satıştayız. O zamanın nedenlerinden biri, açıkçası, Bölgede ürüne sahip olduğumuzdan emin olun, böylece insanlar gerçekten satın almaya bakabilirler.”

Bu, yepyeni Ryzen platformuna büyük bir yükseltme yapmak isteyen herkes için harika bir haber. 27 Eylül’de piyasaya çıkan dört farklı Ryzen 7000 serisi işlemcinin yanı sıra bir dizi üst düzey anakart olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu