Akıllı AletlerAndroid HaberTelefonXiaomi

Xiaomi yeni bombası Mi Watch : Tüm detayları…

5 Kasım 2019’da Xiaomi ilk gerçek Xiaomi saatini piyasaya sürdü. 2014 yılında Xiaomi bileziğinin ortaya çıkışından bu yana, Xiaomi akıllı giyilebilir cihazlar alanında önemli bir pazar yeri kazanmıştır. Aslında, Apple Watch dışında, Android kampında neredeyse hiç gerçek bir akıllı saat yoktu. Şimdi, Xiaomi sonunda bu açığı doldurdu. Peki, bu saat bize ne tür bir deneyim getiriyor?

Görünüm detayları

Xiaomi saati çok şık siyah şerit ambalaj kutusunda geliyor ve yüzey kabartmalı kalıplama, çok dokulu bir ambalaj kullanılarak bir saat şekline getirilmiş .

Xiaomi saati , 45x37mm kare ve 12.3mm kalınlığında, küçük ve ince olmayan, erkek giyim için daha uygun bir saat . Xiaomi saatinin standart versiyonunda Corning Gorilla 3. nesil cam kadran, 1.78 inç AMOLED ekran, 368 × 448 çözünürlük ve 326 PPI (piksel yoğunluğu) kullanılıyor. Ekran çok hassas. Standart versiyonun ön yüzü, yuvarlatılmış dört kavisli bir cam tasarım kullanıyor ve görsel açı ve his açısından çok rahat. 67g’nin ağırlığı da çok hafif.

Standart sürümün çerçeve kısmı, dolu alüminyum alaşımından yapılmıştır. Sağ tarafta dokunma ve güç düğmesi bulunur, yuvarlak buton tıklanabilir ve döndürülebilir. Saatin mikrofonu iki tuşun arasında. Sol tarafta hoparlörler ve havalandırmalar.

Xiaomi saatinin arkası, 2 verici ve 1 alıcıya sahip üçüncü nesil bir HRM kalp atış hızı sensörü ile donatılmış seramik bir arka kapak kullanıyor ve 4 kontaklı manyetik gözlük pimi şarj yöntemi kullanıyor.
20 mm genişliğindeki fluoro-rubber kayışı, yatay çevirmeli hızlı açma tasarımı, kayışın değiştirilmesini çok kolaylaştırır.

Xiaomi saatini kullanmadan önce eşleştirme ayarlarını tamamlamanız gerekir. İki destekleyici uygulama var, Google ve Xiaomi’nin İşletim Sistemi. Kullanılan Saatin ayar ve veri yönetimi bu iki uygulama üzerinden yapılmalıdır. Tüm eşleştirme ve kullanım süreci zahmetli olmadığı gibi ve kişiselleştirilmiş tasarımın başlaması kolaydır.

Xiaomi saat, Wear işletim sistemi tabanlı MIUI For Watch sistemi ile donatılmıştır.Bu uygulamaların kurulumunu ve kullanımını destekleyen açık bir sistemdir.Bu aynı zamanda Xiaomi saatlerini diğer akıllı giyilebilir cihazlardan ayıran özelliktir, ayrıca Xiaomi saatlerinin daha fazla ölçeklenebilirliğe sahip olmasını sağlar. Koşullardan biri. MIUI For Watch sistemi çerçevesi temel olarak cep telefonlarının MIUI sistemine yakındır. Ek olarak, Xiaomi Watch’ın yerleşik uygulama pazarından, sistem uygulamalarına ek olarak, şu anda WeChat, Alipay, QQ, Himalayan FM ve Guru gibi 20’den fazla popüler uygulamanın indirilip kullanılabildiği görülebilir.

MIUI For Watch sistemi çoğu zaman sorunsuz çalışır, ancak zaman zaman açıklanamayan bir kekemelik vardır ve arka planda çalışan uygulamaların tek tıklamayla kapatılmasını desteklemez. Ek olarak, Xiaomi saatleri bekleme modunda genellikle açıklanamayan lineer motor titreşimleri yaşar ve bu da aşırı güç tüketimine neden olur.

Xiaomi Saat Kullanımı

Tuşları ile birlikte Xiaomi saat dokunmatik ekranın çalışma modu ile başlamak kolaydır. Hareketler açısından, uyandırmak veya onaylamak için Evet’i tıklatın, bildirimleri veya sayfa çevirmeyi görüntülemek için aşağı çekin, kontrol panelini veya sayfa çevirmeyi çağırmak için yukarı kaydırın, çıkış veya sayfa çevirmek için sağa kaydırın, sonraki menüye girmek için sola kaydırın veya sayfa çevirmeyi kullanın. Sayfayı yukarı ve aşağı kaydırmak için tepeyi çeviriniz Uygulama listesine girmek için tepeye kısa basınız .. Uzun basın Xiao Ai’yi arayacaktır. Spor moduna girmek için güç düğmesine kısa basın, uzun basmak makineyi açıp kapatacaktır. Tüm işlem karmaşık değildir ve elektroniği tanıyan kullanıcılar temel olarak 5 dakika içinde kavrayabilirler.

Ayrıca, ekranı aydınlatmak için bileği desteklemeye ek olarak, “Hareketler” ayarında, “bilek hareketi” işlevi sessizce kapatılır, etkinleştirildikten sonra, farklı işlevler elde etmek için iki yönde sallamak için bileği kullanabilirsiniz. Bildirim çubuğunu çevirin, kontrol panelini çıkarın ve ana sayfaya geri dönün. Bu işlev ,tek elle kontrol sağlanabilir.

Basın toplantısında, Xiaomi saatin eSIM, ödeme, NFC, uygulama kurulumu, sağlık izleme, spor modu, ve diğer işlevleri açıklandı

Akıllı telefonun daha küçük bir sürümü olarak, Xiaomi saatin temel olan bağımsız bir arama işlevi vardır. ESIM’in bağımsız numarası ve 1 numaralı çift terminalin katılımı, Xiaomi’nin saatini bağımsız kılar. Saatin ses seviyesi ile saatin ve cep telefonunun ses kalitesi arasında hala belirli bir boşluk olmasına rağmen, kabul edilebilir aralık dahilinde, normal kullanımda herhangi bir sorun yoktur.
Alipay ve WeChat ödeme işlevlerinin eklenmesi, alışveriş kolaylığını daha da artırdı.

Xiaomi kol saati, bazı bölgelerde bağlayıcı erişim kontrol kartlarını ve veri yolu kartlarını destekleyen ultra hızlı çok işlevli NFC’ye sahiptir.

Xiaomi saatlerinin arama pazarı açık bir bloktur: Hem saat sonu hem de Uygulama sonu kişiselleştirilmiş arama seçimi sunar ve hatta kadranı ilgi alanlarınıza göre DIY yapabilirsiniz.
Xiaomi Watch şu anda açık koşu, açık yürüyüş, kros, dağcılık, kapalı koşu, açık bisiklet, kapalı bisiklet ve ücretsiz aktiviteler de dahil olmak üzere 8 spor moduna sahip 2020’nin başında iki ek spor modu daha eklenecek: yüzme havuzu ve açık su. 10 türe ulaşır ve kullanıcının hareket verilerini analiz etmek için dünya çapında 1.000’den fazla kulüp ve spor organizasyonu tarafından kullanılan Firstbeat hareket algoritmasını kullanır ve son olarak bilimsel spor rehberliği verir. Ancak maalesef, açık hava sporları modu açıkken, GPS her zaman bulamıyor.

Bununla birlikte, aynı tipte spor uygulamaları uygulaması açıldığında, GPS konumlandırmayı çok hızlı bir şekilde tamamlayabilir. Guru Sports zaten çok olgun bir spor uygulamasıdır ve Xiaomi saatine adaptasyon yüksek derecede bir bütünlüğe sahiptir. Bu kez Xiaomi Watch ve Garmin Forerunner 245’i koşmak ve bir zam için kullandım.Veri karşılaştırması sonucunda Xiaomi Watch’ın GPS donanımının pist doğruluğunu kaydettiğini gördüm.
Eğlence açısından, Xiaomi saatleri QQ müziğini, Himalaya FM’i ve diğer müzik hoparlörlerini ve Bluetooth kulaklıkları destekliyor, ses kalitesi saat ses kalitesi hayal gücünün ötesinde.
Kapsamlı değerlendirme

Xiaomi saat, 2019’da Lei’nin en memnun olduğu Xiaomi ürünü olabilir. Xiaomi saatlerinin ana avantajlarına ilk bakış:

 1. Tam özellikli görünüm, çoklu durumları karşılayabilir.
 2. Zengin donanım yapılandırması ve üstün mühendislik tasarımı. Altı eksenli sensörler, GPS, GLONASS, BEIDOU Samsung konumlandırma, üçüncü nesil HRM kalp atış hızı sensörü, lineer motor ve diğer karmaşık donanım kombinasyonları, mühendislik tasarım becerilerini gösteren güzel bir görünüm sağlar.
 3. Açık MIUI For Watch sistemi ve Uygulamanın ücretsiz kurulumu ve kaldırılması, Xiaomi Watch’un akıllı telefona daha yakın olmasını sağlar.
 4. Saatler ve cep telefonları iyi bir işbirliği, etkileşim ve sosyal işlevler anlayışına sahiptir.
 5. eSIM çift terminalli veya bağımsız numara yöntemi, kullanıcının iletişim özgürlüğünü geliştirir.
 6. Çok fonksiyonlu NFC, mobil ödeme, Didi arama, havacılık seyahat yönü, Sogou haritası, vb kullanıcıların yaşam rahatlığını arttırır.
 7. Egzersiz, sağlık izleme, müzik çalma vb. Kullanıcının yaşam ritüelini zenginleştirmiştir.
 8. Xiaomi ekosistemini tam olarak entegre etmek için Xiaoai sınıf arkadaşları ve Mijia kullanın.
  Avantajları sayısız olabilir, ancak bazı ciddi kullanıcılar için, elektronik ürünlerin bazı eksiklikleri ve eksiklikleri sık sık Xiaomi saatlerinin başına gelen boğazlarına karışıyor.
 9. MIUI For Watch sistemi zaman zaman açıklanamayan bir kekeme ve bekleme durumunda lineer motorun açıklanamayan bir titreşimine sahiptir. Kekemelik ve titreşim korkunç değildir, korkunç olan sebep olmamasıdır. Bu durumda, sistemin Qualcomm Snapdragon 3100 çipi gibi donanıma uyarlanmasının tam olarak optimize edilmediği iyi bir tahmindir.
 10. GPS, dahili dış mekan sporları modunda konumlandırmayı tamamlayamaz. Spor meraklıları için bu kabul edilemez bir işlevdir. Ancak, Grunt Sports App’in çalışmasına bakılırsa, bu bir donanım sorunu değil, gelecekte sistem güncellemesi ile çözülmesi gereken sistem yazılımı için bir nedendir.
 11. Telefonun Bluetooth bağlantısı durumunda, WIFI kendi bağlantısını keser ve aynı anda çevrimiçi kalamaz.
 12. Arka plan programları hızlı bir şekilde kapatılamıyor. Bu aynı zamanda sistemin düzgünlüğünü ve güç tüketimini etkileyen önemli nedenlerden biridir.
 13. Batarya ömrü iyileştirilmelidir. 1, 2 ve 4. Maddelerin eksiklikleri nedeniyle, bir haftalık kullanım perspektifinden dolayı, endişesiz kullanımı 12 saat içinde garanti etmek zordur.

Her durumda, Xiaomi saati, temelde, saat görünümüne sahip bir akıllı telefonun gereksinimlerini karşılar: Çok önemli ve yaygın olarak kullanılan birçok uygulama deneyiminden, insanların yaşam tarzını değiştirebilen akıllı bir saattir. Zamanında optimize edip takip ederseniz, yine de harika olacak.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu