Android HaberTelefonXiaomi

Pazarda ki savaş: Huawei ve Xiaomi

Huawei ve Xiaomi tarafından “Buz ve Ateşin Şarkısı”
Akıllı telefon pazarının gelişimini 3. Çeyrek 2019’da özetlemek için bir kelime kullanırsanız, kelime şu olmalıdır: Dengesizlik.

Bir yandan, aynı pazarda, farklı üreticilerin durumu çok farklı ve sevinçler ve kaygılar var, örneğin, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin, Huawei % 42,4’e varan pazar payına sahip tek şirket. Gruptaki diğer üreticiler toplu olarak ” % 20’den az Öte yandan, aynı üretici, hatta dünyanın dört bir yanındaki farklı pazarlarda, farklı gelişme durumlarını göstermektedir.

İkinci nokta, Huawei ve Xiaomi’den doğrulama alabiliriz.
Avrupa Smartphone Market Satıcılarının Grup Portresi
Son zamanlarda, tanınmış bir pazar araştırma kuruluşu olan Canalys, 30 Eylül itibariyle Avrupa akıllı telefon pazarını 2019 3. çeyrek sevkiyat raporunu yayımladı. Rapor, Avrupa pazarının 2019 yılının üçüncü çeyreğinde toplam yıllık % 8 artışla 52.5 milyon akıllı telefon sattığını gösteriyor.

Her üreticinin sıralaması açısından:

İlk Samsung, geçen yılın aynı dönemindeki 14.8 milyon birime göre % 26 artarak % 35.7 pazar payıyla 18.7 milyon ünite;

İkinci Huawei, % 22.2 pazar payı ile 11.6 milyon adet sevk etti; bu rakam, geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki 11.7 milyon adetle aynıydı;

Üçüncü sıradaki Apple, geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki 10.2 milyon adede göre % 4 düşüşle % 18.6 pazar payına sahip 9.8 milyon adet sattı;

Dördüncü sıradaki Xiaomi, geçen yılın aynı döneminde 3,2 milyon adede % 73 artışla % 10,5 pazar payıyla 5,5 milyon adede ulaştı;

Beşinci sırada yer alan HMD Global, geçen yılın aynı dönemindeki 1.2 milyon adetten % 21 düşüşle % 1.8 pazar payına sahip 900.000 adet sevk etti.

Ayrıca, Diğerleri olarak sınıflandırılan üreticiler, toplamda 5,9 milyon adet sevk etmiş, pazar payları geçen yıl% 16’dan % 11.2’ye düşmüş ve sevkiyatlar geçen yıl 7.7 milyon adete kıyasla % 24 düşmüştür.

Cep telefonu pazarının Matthew etkisi de artıyor. Sadece HMD’nin sadece % 1,8 pazar payına sahip olduğunu düşünürsek, Avrupa akıllı telefon pazarının payı da aslında Samsung, Huawei, Apple ve Xiaomi’nin elinde.

Bütün şirketlerin durumundan, Xiaomi’nin performansı yıllık % 73’lük bir büyüme oranı ile en parlak. Canalys’e göre Xiaomi, daha agresif pazar genişlemesi ve dördüncü sıradaki konumunu sabitleyebilen güçlü ürün portföyü nedeniyle böyle bir sonuç elde etti. Canalys’in analisti Mo Jia, Xiaomi’nin Avrupa pazarını ve kanal gelişimini hızlandırdığına inanıyor.

Xiaomi dışında, Samsung, bir önceki yıla göre % 26 büyüme oranı ile Avrupa akıllı telefon pazarının lideri olarak konumunu güçlendirdi. Her ne kadar Huawei ikinci sırayı korumasına rağmen, Çin-ABD ticaretinin (Google hizmetlerinin eksikliği gibi) çeşitli etkileri nedeniyle, sevkiyatlar geçen yılın aynı dönemine göre yalnızca yatay seyretti ve Apple’ın performansı geçen yılın aynı dönemine göre nispeten düşüktü. .

Mo Jia, Avrupa pazarının Çin akıllı telefon pazarı için giderek daha önemli olduğunu belirtmekte fayda var dedi.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu