Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi A3’e TWRP Nasıl yüklenir ve Rootlanır?

Xiaomi Mi A3, Android One programında çalışan orta sınıf segmentte oldukça popüler bir cihaz. Android girişiminin bir parçası olarak Google tarafından birlikte geliştirilen Android One serisindeki üçüncü akıllı telefon. Akıllı telefon, Avrupa’daki kullanıcılar ve Hindistan gibi bazı gelişmekte olan ülkeler tarafından iyi karşılandı. Üçüncü taraf geliştiriciler de, hevesle yeni modlar geliştiriyorlar, bunları uyumlu hale getirmek için çerçeveler üzerinde çalışıyorlar. Benzer şekilde, Xiaomi birkaç gün önce resmi TWRP desteği aldı.

Rehberimizde, Xiaomi Mi A3’e TWRP’yi yükledikten sonra root erişimi elde edeceğiz . Bir süre sonra, cihazın bazı hatalarla birlikte resmi olmayan bir TWRP portu var. Cihaz A / B bölme sistemini kullandığından yanıp sönme işlemi farklı olacaktır.

Kök erişimi elde etmek ve diğer MOD’ları flaşlamak için TWRP kurtarmayı kullanmanın çeşitli avantajları var. Ayrıca sistem yedeklemesi oluşturma ve geri yükleme yeteneğini de beraberinde getirir. TWRP, kullanıcıların ilgili MOD’ları açıp kapatarak Android sisteminde değişiklik yapmalarına yardımcı olan GUI tabanlı özel Kurtarma’dır.

Xiaomi Mi A3’e TWRP Yükleme

Mi A3’e TWRP yüklemek, akıllı telefonu özelleştirmek için sınırsız olanaklar için kapıları açacaktır.

Not:  xiaomitelefon.com, bu kılavuzu takip ederken cihazınıza veya verilerinize herhangi bir zarar gelmesinden sorumlu değildir. Kendi isteğinizle ilerliyorsunuz. Bootloader’ın kilidinin açılması veya cihazın köklendirilmesi garantiyi geçersiz kılar. Cihaz, şirketten resmi bir OTA güncellemesi alamayabilir. 

Ön şartlar:

Xiaomi Mi A3’e TWRP Yükleme Adımları

TWRP’yi başarıyla kurmak için aşağıdaki talimatları dikkatle izleyin. Devam etmeden önce lütfen Xiaomi Mi A3 önyükleyicinizin kilidinin açık olduğundan emin olun.

 1. Ayarlar> Telefon Hakkında’ya gittikten sonra MIUI sürümüne 7 kez dokunarak Geliştirici Modunu etkinleştirin .
 2.  Ayarlar> Geliştirici Seçeneği’ne gidip USB Hata Ayıklama’yı değiştirerek USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin .
 3. Akıllı telefonunuzu USB Kablosu ile PC’ye bağlayın.
 4. Yukarıdaki bölümden TWRP görüntüsünü indirin ve ayıklanan ADB ve Fastboot araçları klasörüne yerleştirin. Ayrıca, aynı dosyayı telefonunuzun dahili deposuna kopyaladığınızdan emin olun.
 5. ADB ve Fastboot klasöründe SHIFT + RIGHT-Click tuşlarına basarak Komut İstemi’ni veya Powershell’i açın .
 6. Aşağıda belirtilen komutu yürüterek akıllı telefonunuzu fastboot moduna yeniden başlatın .
  adb reboot bootloader
 7. Mi A3’te TWRP’yi geçici olarak yanıp sönmek için aşağıdaki komutu yürütün:
  fastboot boot twrp.img
 8. Önyüklemeden sonra TWRP’ye girdikten sonra, Gelişmiş> Kurtarma Ramdisk’ini Yükle seçeneği> TWRP görüntüsüne gözat’a gidin.
 9. Yukarıdaki adımda TWRP görüntüsünü kurduktan sonra. Önyükleme döngülerinden kaçınmak için yine Gelişmiş> ve “Kurtarma Bootloop’u Düzelt” seçeneğine gidin.
 10. Cihazınızı yeniden başlatın ve TWRP özel kurtarmanın tadını çıkarın.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu