Android HaberTelefonXiaomi

TWRP ve Root Xiaomi Mi 9 Lite / Mi CC9 nasıl kurulur?

Xiaomi’nin satın alınabilirliği ve rekabetçi özellikleri, küresel pazarlarda yayılmasının ardındaki başlıca nedenleridir. Çin devi, yerel zevke uygun farklı ülkelerde aynı akıllı telefonun birden fazla varyantını çıkarıyor.  Akıllı telefonların çeşitlendirilmesi ile, Xiaomi’yi daha fazla satış yapıyor.  Benzer şekilde, Xiaomi Mi CC9’u Çin dışındaki ülkelerde Mi 9 Lite olarak piyasaya sürülüyor. TWRP ve root işlemini Xiaomi Mi 9 Lite ve Mi CC9’u kurmak için bir rehber hazırladık.

Android’in özellikleri özelleştirme yeteneği, açık kaynak niteliği nedeniyle. Üçüncü taraf geliştiriciler genellikle büyük satışlar elde eden cihazlarla oynamayı sever ve OEM, Çekirdek kaynak kodunu zamanında serbest bırakarak geliştirmeyi destekler.

Rootlama işlemi, Xiaomi Mi 9 Lite veya TWRP yüklemeden ek özelliklerden yararlanabilmek için sadece bir başlangıç. Bir akıllı telefonu rootlamanın başka birçok avantajı vardır. Kullanıcılar en son Android sürümüne göre özel ROM’ları kolayca yükleyebilir. Akıllı telefonunuzu kolayca özelleştirebileceğiniz farklı MOD’lar, çerçeveler ve düzenlemeler vardır.

Adım adım ilerleyeceğiz:

 1. Bootloader’ın kilidini aç
 2. TWRP’yi yükle
 3. Root Xiaomi Mi 9 Lite

Mi 9 Lite Bootloader’ın kilidini açın

Xiaomi Mi 9 Lite’ın önyükleyicisinin kilidini açmak çok basit bir işlemdir.  Bu oldukça kolay bir işlemdir, kullanıcının aşağıdaki adımlara geçmeden önce bu önkoşullara dikkat etmesi gerekir.

Ön şartlar:

Xiaomi Mi 9 Lite Önyükleyicinin Kilidini Açma Adımları

 1. Ayarlar> Telefon Hakkında> seçeneğine giderek Geliştirici Seçeneğini etkinleştirin ve MIUI Sürümü’ne 7 kez dokunun.
 2. Ayarlar> Geliştirici Seçeneği> bölümüne giderek USB Hata Ayıklama ve OEM Kilit Açma’yı etkinleştirin ve OEM Kilit Açma ve USB Hata Ayıklama’yı etkinleştirin. 
 3. Şimdi tekrar Ayarlar> Mi hesabı> Mi Cloud ve Senkronizasyonu Etkinleştir ve Cihazı Bul’a gidin. Ve bunları kapatın.
 4. Mi Unlock Tool’u indirip açtıktan sonra kurun ve açın .
 5. Görüntülenecek yasal uyarı sayfasında ‘Kabul Ediyorum’ düğmesine basın .
 6. Giriş İle aynı Mi Hesabı size akıllı telefonlarda kullanılan ile aynı olmalı. Aksi takdirde, yeni bir hesaba kaydolabilir ve bunu bir akıllı telefonda ve sonraki adımlar için kullanabilirsiniz.
 7. Akıllı telefonunuzu bir USB kablosuyla bir PC’ye bağlayın.
 8. Shift + Sağ Tıklatma tuşlarına basarak ayıklanan ADB ve Fastboot Klasöründe CMD veya Güç Kabuğu’nu açın .
 9. Şimdi, önyükleyici moduna önyükleme yapmak için aşağıdaki komutu yazın:adb yeniden başlatma önyükleyici
 10. Cihaz Mi Unlock Tool’da Connected (Bağlandı) mesajını gösterecektir .
 11. Şimdi, ‘Kilidi Aç’ üzerine tıklayın, kilit açma işlemi otomatik olarak başlayacaktır. İşlem tamamlandığında, cihaz yeniden başlatılacaktır.
 12. Xiaomi Mi 9 Lite kilidi açıldı!

Akıllı telefonunuzu başarıyla rootladınız.

Mi 9 Lite üzerine TWRP yükleyin

TWRP – Team Win Recovery Project , özel MOD’ları, ROM’ları ve Çekirdekleri rootlamak ve yüklemek için kullanılan GUI tabanlı bir özel kurtarma işlemidir.

Ön şartlar:

İndir Xiaomi Mi CC9 / Mi 9 Lite için TWRP Kurtarma .
Yukarıda listelenen ADB ve Fastboot, Xiaomi USB Sürücüleri gibi Ek İndirmeler.

Mi 9 Lite üzerine TWRP yükleme adımları

Xiaomi Mi 9 Lite önyükleyicinin kilidini başarıyla açtıktan sonra, Mi 9 Lite’a TWRP’yi yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. PC’nizdeki yukarıdaki bağlantılardan indirdikten sonra ADB ve Fastboot araçlarını ayarladığınızdan emin olun.
 2. Geliştirici Ayarlarını, USB Hata Ayıklamayı ve OEM Kilidini Etkinleştir ( yukarıdaki kılavuzda bunu etkinleştirmek için Adım 1 ve 2’yi uygulayın. )
 3. ADB ve Fastboot ayıklanan klasörde Shift + Sağ Tıklama’ya basarak CMD veya ADB Terminalini açın.adb yeniden başlatma önyükleyici
 4. İsteğe bağlı: Stok vbmeta flash yapmak için aşağıdaki komutu yürütün.
  fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
 5. İndirilen TWRP kurtarma dosyasını aynı ADB ve Fastboot Klasörüne yerleştirin. Ardından, Xiaomi Mi 9 Lite üzerinde TWRP’yi flaşlamak için aşağıdaki komutu girin:
  fastboot flash recovery twrp.img
 6. Başarılı bir flaştan sonra, cihazı yeniden başlatmak için şu komutu yazın:
  fastboot reboot

Not: Aygıt, ilk önyükleme sırasında otomatik olarak özel kurtarmanın yerini almayabilir. TWRP Moduna girmek için kullanıcının uygun tuş kombinasyonuna basması gerekir. ‘Fastboot reboot’ komutunu başarıyla uyguladıktan sonra, TWRP Moduna girmek için uygun tuş kombinasyonunu basılı tutun.

Bu şekilde, Xiaomi Mi 9 Lite ve Mi CC9’a TWRP’yi başarıyla yüklediniz. Kullanıcılar artık Magisk ve SuperSU’yu kurarak Xiaomi Mi 9 Lite’ı rootlayabilirler.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu