Android HaberTelefonXiaomi

Lei Jun, 2020 yılında SD865 destekli Mi 10’un piyasaya sürüleceğini doğruladı

Xioami’nin kurucu ortağı ve şirketin akıllı telefon departmanı Başkanı Lin Bin, daha önce şirketin yeni duyurulan Qualcomm Snapdragon 865 SoC tarafından desteklenen bir akıllı telefonu piyasaya süren ilk markalar arasında olacağını açıklamıştı.

Şimdi, şirketin kurucusu, başkanı ve CEO’su Lei Jun, şirketin bu yılın ilk çeyreğinde Snapdragon 865 yongasetiyle çalışan Xiaomi Mi 10 akıllı telefonunu piyasaya süreceğini doğruladı .

Şirketin, Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti tarafından desteklenen amiral gemisi akıllı telefonunu başlatma eğilimine devam edeceğini de sözlerine ekledi. 

Dahası, Çinli akıllı telefon üreticisi şirketin Qualcomm’un Snapdragon yonga setleriyle çalışan 427 milyondan fazla akıllı telefon sattığını açıkladı . Lei Jun, 5G trendine de vurgu yaptı ve şirketin bu yıl en az 10 5G akıllı telefon piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Sızıntılara göre, Xiaomi Mi 10’un 90Hz yenileme oranına sahip 6.5 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Daha önce onaylandığı gibi, 5G desteği ile entegre edilmiş bir Qualcomm Snapdragon 865 ile güçlendirilecek .

Cihaz 12GB RAM ile gelecek ve 128GB, 256GB ve 512GB olmak üzere üç dahili depolama seçeneğinde sunulacak. Akıllı telefon, 48MP sensör, 12MP sensör ve 8MP sensör ile birlikte dört kameralı bir düzenlemede 108MP ana sensöre sahip olacak.

Son raporlar, cihazın 48W hızlı şarj teknolojisini destekleyen 4.500mAh’lik bir pil ile geleceğini gösteriyor. Ancak, Pro varyantının 65W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Akıllı telefon, şirketin MIUI 11 özel arayüzü üstte olacak şekilde Android 10 işletim sistemini çalıştıracak .

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu