AndroidAndroid HaberGoogle

Android 12 artık Pixel telefonlar için kullanılabilir

Android 12’nin son sürümü, geliştiriciler ve hevesli hayranlar için birkaç haftadır AOSP’de mevcuttu, ancak bugün, güncellemeyi kablosuz olarak kolayca almak isteyenler için resmi olarak başlatıldı. Şu anda Pixel 3A, Pixel 4, Pixel 4A, Pixel 4A 5G, Pixel 5 ve Pixel 5A dahil olmak üzere Pixel 3 ve sonraki sürümlere kurulabilir. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da da başlayacak.

Android 12, bu yıl Samsung Galaxy, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo ve Xiaomi cihazlarına gelecek. Android 12’deki en göze çarpan özellik, ana ekranın görünümünü beğeninize göre ayarlamak için biraz daha derine inmenizi sağlayan yeni Material You tasarımıdır. Uygulama simgeleri, açılır menüler, widget’lar ve daha fazlasına yayılabilen renkleri koordine etmenize olanak tanıyan araçlarla Android’in önceki sürümlerinden daha etkileyici. Widget’lardan bahsetmişken, bunların çoğu yeni görünüme uyacak şekilde güncellendi ve Google bugün Ekim ayının sonuna kadar birinci taraf uygulamaları için bir düzineden fazla yeni veya yenilenmiş widget’ı kullanıma sunmayı planladığını paylaştı.

Android 12’de birçok başka özellik var ve bunlar hakkında daha fazla bilgiyi yazılım incelememde okuyabilirsiniz. Google ayrıca, deneyimleyebileceğiniz özelliklerin derinlerine inen bir blog yayınladı. Ancak esas olarak Material You ile ilgileniyorsanız, Google’ın bunun “Piksel öncelikli” bir özellik olduğunu söylediğini bilmelisiniz, ancak “yakında daha fazla cihaz üreticisine ve telefona” gelecek.

Pixel telefonların gelecekte Android 12 ile birlikte birkaç “Önce Piksel” özelliği alması muhtemeldir. Son birkaç yıldır Google, Pixel kullanıcısı olmayı biraz daha tatlı hale getiren özellik damlaları yayınladı. Bazı özellikler yalnızca daha yeni Pixel telefonlarda çalışır, bu nedenle yeni Pixel 6 veya Pixel 6 Pro’yu almayı düşünmek için daha fazla neden bu. Google, donanım etkinliği sırasında bu telefonların en az beş yıl destek alacağını paylaştı ki bu etkileyici.

Güncellemeyi almak için Pixel telefonunuzun ayarlar uygulamasına gidin, “Sistem”i tıklayın, ardından “Sistem güncellemesi”ni bulun ve tıklayın.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu