AppleTeknoloji

Apple’ın etkinliğinden en büyük 8 duyuru

Apple, uzun zamandır beklenen M1 donanımlı MacBook Pro’lar da dahil olmak üzere şirketten haberler ve duyurularla dolu Ekim 2021 etkinliğini yeni bitirdi. Bir sürü haber vardı, bu yüzden şovdaki en büyük güncellemeleri yakalamak istiyorsanız, genel özetimizi buradan takip edebilirsiniz.

APPLE YEPYENİ BİR TASARIMLA İKİ MACBOOK PROSUNU DUYURDU Apple, 14 inç ve 16 inç modellerde sunulan yepyeni bir MacBook Pro setini tanıttı. Touch Bar gitti, yerini tam boyutlu bir işlev satırı aldı. Birçok bağlantı noktası geri döndü; bir HDMI bağlantı noktası, üç Thunderbolt bağlantı noktası, bir SD kart yuvası, bir kulaklık girişi ve MagSafe şarj cihazının geri dönüşü var. 14 inçlik model 1.999 dolardan başlarken, 16 inçlik model 2.499 dolardan başlıyor. Önümüzdeki haftadan önce Pazartesi günü ön sipariş vermeye hazır olacaklar. Ve yeni dizüstü bilgisayarların tepesinde bir şey fark edebilirsiniz…

Apple, geliştirilmiş 1080p FaceTime kameraya sahip olmasına rağmen, iPhone’daki çentik tasarımını yeni MacBook Pro’lara getirdi. Çentik tartışmaları yeniden başlasın.

Apple, M1 Pro ve M1 Max olarak adlandırılan sonraki iki özel yongasını duyurdu. Apple, Pro’nun 33 milyardan fazla transistöre sahip olduğunu, Max’in ise 57 milyar transistöre sahip olduğunu söylediği gibi, etli çipler olacak gibi görünüyorlar.

Apple’ın yeni MacBook Pro’ları, şirketin uyarlanabilir yenileme hızı teknolojisi ProMotion’ı kullanıyor ve 120 Hz’e kadar yenileme hızlarına ulaşıyor. Ayrıca 2021 12.9 inç iPad Pro gibi Mini LED’lerle aydınlatılıyorlar.

Apple’ın sevilen MagSafe manyetik şarj cihazı, yeni MacBook Pro’larla geri döndü. Apple buna MagSafe 3 adını veriyor. Şirket, yeni bilgisayarların 30 dakikada yüzde 50’ye kadar şarj olabileceğini söylüyor.

Apple, popüler AirPods kulaklıklarının yeni bir sürümünü piyasaya sürdü. AirPods Pro’ya çok benziyorlar, ancak değiştirilebilir uçları yok. Yeni kulaklıklar uzamsal sesi destekler ve tere ve suya dayanıklıdır. Pazartesi günü 179 dolara ön sipariş verebilirsiniz ve önümüzdeki hafta satışa sunulacaklar.

Apple is introducing new colors to the HomePod Mini — the smart speaker will now also be available in yellow, orange, and blue. They’ll retail for the same $99 price starting in November.

Apple, Apple Music’e Siri ile erişmenizi sağlayan yeni bir Apple Music Ses Planı başlattı. Aylık 4,99 dolara mal olacak ve bu sonbaharda 17 ülkede satışa sunulacak.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu