Apple

Yeni Macbook Pro çentiği iyi mi kötü mü?

Birçoğunun korktuğu gün sonunda geldi. Apple, yeni MacBook Pro’larına bir çentik ekledi . Ve bir şekilde, Apple – bu noktada çentik uzmanları – çentiği tamamen mahvetmeyi başardı. Çünkü yeni MacBook Pro’lar çentiğin en önemli kısmını tamamen gözden kaçırdı: Face ID ekleme .

MacBook yanlısı olma konusunda kayıtlara geçtim : 2018’de, Apple’ın burada yaptığını tam olarak yapması gerektiğini savundum : MacBook dizüstü bilgisayarlarına, kalıcı menü çubuğunun tam genişliğini alarak bir çentik ekleyin. zaten kalıcı olarak macOS yazılımının tepesinde yaşıyor (ara sıra tam ekran bir uygulamaya dalmayı engelliyor).

Adil olmak gerekirse, Apple bir çentiğin faydalarının çoğunu gerçekleştirdi: özellikle ekranın üst kısmındaki daha küçük çerçeveler, Apple’ın en azından aynı basketbol sahasında (hala aynı seviyede değilse) oynamasına izin veriyor. HP veya Dell gibi şirketlerin premium Windows dizüstü bilgisayarlarında norm haline gelen ultra ince çerçeveler .

İşte bu yüzden Face ID’nin eksikliği bu kadar göze batan bir eksiklik. Ürün yelpazesinde bir görsel kimlik aracı olarak çentik, Apple cihazlarında Face ID ile neredeyse eş anlamlıdır. FaceID olmaması Apple’a belki de çok az miktarda maliyet avantajı sağlasa da, uzun vadede kullanıcılarını üzeceği kesin.

Burada hala teknik sorunlar olabilir: Belki de Face ID modülü bir dizüstü bilgisayar ekranına sığmayacak kadar büyüktür, ancak Apple onu hem iPhone hem de iPad donanımına gayet iyi sığdırmayı başarmıştır. Herhangi bir sayıda IR destekli Windows Hello yüz kilidi açma sisteminin varlığı, zorlukların (varsa bile) üstesinden gelinebileceğini de gösterecektir.

Bakalım Macbook kullanıcıları buna ilerleyen dönemlerde neler diyecek? Sizde fikirlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu