Apple

Apple yakında yeni iPhone SE’yi piyasaya sürecek

Bu ayın başlarında  , Apple’ın 2022’nin ilk çeyreğinde beklenen yeni bir iPhone SE modeli üzerinde çalıştığına dair raporlar yayılmaya başlamıştı  . Şimdi, son raporlar bu söylentiyi destekler nitelikte.

Tayvanlı yayın DigiTimes’ın ödeme sisteminde ki bir raporunda , “VCM tedarikçileri yeni iPhone siparişlerinde herhangi bir kesinti görmüyorlar: VCM (ses bobini motoru) ve diğer bileşen tedarikçileri yeni iPhone’lar için siparişlerde hala bir kesinti görmedi ve yeni iPhone’lar için hazırlanıyorlar. Sektör kaynaklarına göre, Apple’ın yeni nesil iPhone SE serisi için sevkiyatların 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor.” yazısının geçmesi bub iddiaları pekiştirdi.

Daha önce, güvenilir  Apple  analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşmakta olan iPhone SE’nin görünüş olarak mevcut iPhone SE 2020 modeline benzeyeceğini öne sürmüştü. Bu nedenle, 4.7 inçlik ekranı, dokunmatik Touch ID ana düğmesini ve kalın çerçeveleri koruması bekleniyor. Tek önemli değişiklik,  iPhone SE 2022 kudreti 5G bağlantısı için destek getirecek yeni işlemci dahil edilmesi.

Apple’ın çıkacak olan orta sekmentinde, 3GB RAM taşırken LCD ekranla donatılan son iPhone olduğu da bildiriliyor . iPhone XR’nin tasarımına dayanması, daha büyük bir ekran ve 4GB RAM taşıması beklenen 2023 iPhone SE hakkında söylentiler dolaşmaya devam edecek.

Şimdilik iPhone SE 2022’nin Mart 2021 civarında piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Ancak resmi bir onay yok, bu bilgiyi biraz dikkatli almanızı öneririz.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu