Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi Band 4 İnceleme: AI Yardımcısı ile Akıllı Bilezik

Birkaç gün önce, en son akıllı bilezik olan Xiaomi Mi Band 4 piyasaya sürüldü. Xiaomi Mi Band 3 güzel bir biçimde güncelleyen firmanın yeni ürünü yoğun ilgi görüyor.

Xiaomi Mi Band 4, Siyah, Turuncu, Mavi, Bordo ve Pembe olan beş renk çeşidi sunuyor.

Xiaomi Mi Band 4’ün tasarımı, ekran ve bilek kayışı dahil Xiaomi Mi Band 3’e benziyor.

Bileklik hala TPU malzemesini kullanıyor.

Xiaomi Mi Band 3 ile karşılaştırıldığında, ekrandaki Home düğmesi düz olarak değiştirildi.

Xiaomi Mi Band 4 % 39,9 daha büyük ekran ile geliyor ve şu anda AMOLED renkli ekranı kullanıyor ve üstünde 2.5D çizilmeye dayanıklı temperli cam bile var. Ayrıca, çözünürlük oranı Xiaomi Mi Band 3’ten daha yüksektir.

Daha büyük ekran ve daha yüksek çözünürlük oranı ile Xiaomi Mi Band 4 daha fazla ayrıntı gösterebilir.

Xiaomi Mi Band 4 gibi Overwatch, Ali tiki, Luo Xiaohei ve benzeri 77 tema yerleşik.

Xiaomi Mi Band 4, esas olarak bildirim, kart swiping ve spor sağlığı işlevi sağlıoyor. Tüm fonksiyonların Mi Fit tarafından kullanılması gerekir.

Bildirim özelliği, aramalardan, mesajlardan, hatırlatıcılardan ve sık kullanılan diğer uygulamalardan oluşmakta. Kullanıcılar, Xiaomi Mi Band 4 tarafından yapılan aramalara cevap verip vermemeyi seçebilir.

Xiaomi Mi Band 4 NFC modeline sahip, bu yüzden trafik kartı ve giriş kartı olarak kullanılabilir. Dahası, Xiaomi Mijia akıllı kapı kilitleriyle de çalışabilir.

Yüksek çözünürlük oranı ile Xiaomi Mi Band 4 ayrıca QR kodu ile Alipay’i de destekliyor.

Spor takibi, basamakları ve kalorileri gösterebilme Xiaomi bileziğinin temel özellikleridir. Xiaomi Mi Band 4 için, yüzme, kapalı koşu, açık koşu, egzersiz, bisiklet ve yürüyüş gibi 6 spor modu izleyebilir. Ayrıca 5ATM’ye (50 metre) kadar su geçirmezdir ve Freestyle, Backstroke, Butterfly stroke ve Medley gibi farklı yüzme vuruşlarını akıllıca tanımak için yükseltilmiş 6 eksenli yüksek hassasiyetli bir sensörü kullanır.

Xiaomi Mi Band 4 derin uyku ve hafif uyku verileri dahil her gece uyku kalitesiyle ilgili bilgileri doğru şekilde kaydedebilir. Detaylar Mi Fit’ten kontrol edilebilir.

Daha büyük ve renkli ekran olarak, Xiaomi Mi Band 4, öncekilerden daha iyi olan 125mAh pil ile çalışıyor. Ve ağırlığı, Xiaomi Mi Band 3’ten daha ağır olan 10.7 g.

Ek olarak, Xiaomi Mi Band 4 ve Xiaomi Mi Band 3 aynı bilekliği kullanabilir, ancak aynı şarj cihazını kullanamazlar.

Şarj kontağı, Xiaomi Mi Band 4’te ekranın arka tarafına yerleştirilmiş olmasına rağmen, hala şarj olması için ekranın çıkarılması gerekir.

Sonuç olarak, Xiaomi Mi Band’dan Xiaomi Mi Band 4’e ekran büyüyor ve büyüyor. Gelecekte Xiaomi’nin tam ekran akıllı bir bilezik tasarlayabileceğini düşünüyoruz.Siz ne dersiniz?

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu