Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi7 Hakkında Son Haberler

Xiaomi Mi 7, 2018’in en çok beklenen amiral gemisi telefonlarından biri. telefonu hakkında ki söylentiler, şirketin yılın ilk yarısının sonuna kadar piyasaya sürülebileceği iddia ediliyor. . Piyasaya sürülme tarihinin üçüncü çeyreği geçebileceğini iddia eden bazı çelişkili söylentiler de var, ancak Mayıs’ta tanıtılması daha muhtemel görünüyor.

Xiaomi Mi 7 hakkında bildiğimiz her şey:

Çentikli OLED Ekran ve 3 Boyutlu Yüz Tanıma

Dipper olarak kodlanan Xiaomi Mi 7’nin sızan firmware dosyaları aracılığıyla ortaya çıkan bilgi iPhone X gibi çentikli OLED ekran tasarımına sahip olacağını ortaya koydu. Mi 7’nin  ön panelinden çekilen fotoğraflar çentikli tasarıma sahip olacağını gösteriyor. OLED ekranın varlığı, her zaman Açık Ekran özelliğine sahip olacağını gösteriyor.

Ekranın tam boyutu bilinmemekte, ancak bazı söylentiler 6 inç ekrana sahip olabileceğini iddia etmektedir. Kesin olmak gerekirse, bazı raporlar Xiaomi Mi 7’nin 5,6 inçlik OLED ekrana sahip olacağını ve büyük boyutlu Mi 7 Plus’ın 6.01 inçlik OLED ekrana sahip olabileceğini gösteriyor. Çentikte, Mi 7’nin 3D yüz tanıma için destek taşıyacağını öne süren bir kızılötesi kamera bulunması bekleniyor. Ancak, bu 3D yüz tanıma tanıtılması geciktirebilir. Şirketin bu teknoloji ile ilgili sorunlarla karşı karşıya olduğu söyleniyor, bu yüzden tanıtımın 2018 3. çeyreğe geri çekildiği söyleniyor. Fakat Mi7 için böyle bir gecikmeden emin değiliz.

Chipset, RAM ve Pil

Snapdragon 845 SoC, Xiaomi Mi 7’ye güç verecek. SoC’nin 6 GB RAM ile eşleştirilmesi bekleniyor. 64 GB ve 128 GB gibi depolama seçeneklerinde olabilir. Çinli üretici Mi MIX 2S amiral gemisi telefonuna zaten kablosuz şarj özelliğini ekledi. Bu nedenle, Mi 7’nin 3,350mh pilinin de Qi kablosuz şarj için destek taşıması bekleniyor. Fotoğraf için, telefonun arka panelinde çift 16 megapiksel kamera bulunuyor.

Xiaomi Mi 7 Plus

Xiaomi’nin de Ursa olarak kodlanan bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Sızan yazılım dosyaları, Mi 7’ye benzer özelliklerle geleceğini ortaya koyuyor. Bu nedenle, Xiaomi Mi 7 Plus olarak adlandırılıyor. Ekran altı parmak izi tarayıcısı ile donatılmış olması düşünülüyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, Mi 7’nin bir ekran parmak izi tarayıcısıyla geleceğini de ima etti. Bununla birlikte, özelliğin Mi 7 Plus’da özel olarak mı yoksa Mi 7’de de mevcut olup olmadığı konusunda bir bilgi yok. Ursa telefonunun özellikleriyle ilgili olarak, Snapdragon 845 ile gelmesi bekleniyor. chipset, OLED ekran, optik zoomlu çift kameralar ve 4,000mAh pil.

Xiaomi Mi 7 Lansman Tarihi

Dün ortaya çıkmış olan bir poster Mi 7’nin 23 Mayıs’ta başlayacağını iddia ediyor. Ama posterin kalitesi gerçekliğinde şüpheye düşürüyor. Yani, kesin bir çıkış tarihi hala onaylanmış değil. Mi 7 sürümünün geciktirilmesi biraz mantıklı olabilir. Xiaomi, Mi 7’nin piyasaya sürülmesini Mi Mix 2S’nin satışlarını engellemek istemedi. Biraz farklı segmentlere yerleştirilmesine rağmen, her iki telefon da teknik özellikler açısından amiral gemileri olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla, Mi 7’yi tanıtmak bir aylık Mix 2S için uygun olmayabilir.

Fakat Mi 7 lansmanının yakın olduğu başka göstergeler var. Xiaomi Mi 6 şu anda yalnızca resmi Xiaomi resmi Çin sitesinde bulunan 64 GB depolama + 4 GB RAM modelinde bulunuyor. Diğer versiyonlar artık satın alınamaz durumda. Yakında stokta bulunmadıkça, şirketin Mi 7 lansmanına hazırlandığı hakkında kesin bir gösterge.

Xiaomi Mi 7’nin lansmanını bekliyor musunuz? OnePlus 6’dan daha iyi olacak mı? Aşağıdaki yorumlarınızı yazarak görüşlerinizi paylaşın.

 

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu