Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi7 Ekranı Görüntülendi

Huawei’nin Nova 3e, P20 Lite, P20 ve P20 Pro gibi son telefonları iPhone X benzeri çentikli ekrana sahip. Kısa süre önce duyurulmuş olan OPPO F7, OPPO R15, R15, Vivo X21 ve Vivo X9’un hepsi çentikli ekran ile donatılmıştı. Yaklaşan OnePlus 6’nın da benzer bir görüntüye sahip olması bekleniyor. Son sızıntılar, Xiaomi Mi 7’nin çentikli bir ekranla da geleceğini ortaya çıkardı. Ortaya çıktığı iddia edilen Mi 7’nin ekran panelini gösteren  görüntü, telefonun bir çentikle donatılacağını da göstermekte.

Yukarıdaki resimde biraz geniş olan çentiğin boyutu, ön yüz kamerası ve kulaklık dışında 3B yüz tanıma için bazı sensörler yerleştirilebileceğini göstermekte. Telefonun kenarlarında bulunan çerçeveler çok ince ve köşeleri biraz kalın. Etkileyici bir ekran-kasa oranı sunması bekleniyor.

Söylentilere göre Mi 7, Her Zaman Açık Ekran özelliği için destek sağlayacak OLED bir ekrana sahip olabilir. Bazı söylentiler 5.65 inçlik bir ekrana sahip olacağını, diğer kaynakların ise 6.01 inçlik bir ekrana sahip olabileceğini iddia ediyor. Xiaomi’nin küçük boyutlu bir Mi 7 ve daha büyük bir Mi 7 Plus akıllı telefon yayınlayabileceği bir ihtimalde var.

Sizce nasıl olacak? Lütfen yorumlarla bize yazın.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu