Android HaberTelefonXiaomi

Xaomi Mi7 Ekran Altında Parmakizi Okuyucu Olabilir

Vivo X20 UD’yi 2017 yılında piyasaya süren Vivo, dünya çapında ekran altı parmak izi okuyucu özellikli telefonu piyasaya süren ilk şirket oldu. Huawei, Mart ayı sonunda Mate RS Porsche Design’ı ekran altı parmak izi sensörlü ilk telefonu olarak tanıttı. Bugün, Xiaomi CEO’su Lei Jun, Xiaomi hayranlarına Mi 7’nin ekran altı parmak izi tarayıcısıyla donatılacağını doğruladı. Weibo kullanıcılarından biri, Xiaomi Mi 7’nin bir ekran altı parmak izi tarayıcısıyla gelebileceğini söyleyen komik bir açıklama yayınladı. Aşağıdaki ekran görüntüsü, Jun’un gerçekten bunu söylediğini belirterek yanıt verdiğini gösteriyor.

Son raporlar Xiaomi’nin yakında Mi 7 ve Mi 7 Plus amiral gemisi telefonlarını piyasaya süreceğini açıkladı. Mi 7’nin sızdırılmış ürün yazılımı dosyaları ve özellikleri hakkında birçok bilgi verdi. Ancak, ürün yazılımı dosyaları, Mi 7’nin bir ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip olup olmadığını doğrulayamadı. Şimdiye kadar, Mi 7 (kod olarak adlandırılan) çentikli bir ekran, Snapdragon 845, AI donanımlı 16 megapiksel çift arka kamera, gelişmiş yüz tanıma ve kablosuz şarjlı 3,400 mAh pil ile gelebileceği ortaya koymuştu.

Mi 7 Plus’ın (Ursa adıyla kodlanan) sızdırılmış ürün yazılımı dosyaları, bir ekran altı parmak izi sensörüyle geleceğini gösteriyor. Gelişmiş biyometrik tanıma özelliğinin yalnızca Mi 7 Plus ile sınırlı olabileceği ve daha küçük Mi7’nin bunu desteklememesi ihtimali var. Mi 7 Plus’ın diğer özellikleri arasında OLED ekran, Snapdragon 845, optik zoom özellikli çift kamera ve 4,000 mAh batarya bulunuyor.

Xiaomi’nin haziran ayında Mi 7 iki versiyonla çıkması bekleniyor. Çinli üretici, piyasaya sürülünceye kadar Mi MIX 2S’nin farklı özelliklerini sürekli olarak tanıttı. Mi 7 için de aynı stratejiyi uygulayabilir.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu