Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Oyun Telefonu Black Shark Göründü

Xiaomi’nin desteklediği Çinli bir firma olan Black Shark, ilk oyun telefonunu yarın ilan edecek. Weibo’da ön ve arka tasarımını ortaya koyan gerçek Black Shark telefonu gibi görünen sızdırılmış bir videosu ortaya çıktı. Sızan videodan  alınan görüntüler Black Shark oyun telefonunun köşeleri yuvarlattığını gösteriyor. Telefonun önden görünümü, uzun bir ekrana sahip olmadığını gösteriyor. Bu nedenle, telefonda fotoğrafa bakılarak 18: 9 veya 16: 9 en boy oranı ekrana sahip olup olmayacağını doğrulamak zor. Ancak, Şubat ayında ortaya çıkan telefonun AnTuTu listesi, ekranının FHD + 2160 x 1080 piksel çözünürlüğünü ve 18: 9 en boy oranını destekleyeceğini öne sürüyor.

Görüntü, Black Shark oyun telefonunun tek elle kullanım için yeterince rahat olduğunu gösteriyor. Yan çerçeveler ince görünüyor, ancak üst ve alt çerçeveler biraz kalın.Parmak izi sensörü  yerleştirilen bir home düğmesi, telefonun alt tarafında bulunuyor. Önceki raporlar, oyun telefonunun MIUI’nin temel özelliklerinden bazılarını koruyacağını açıkladı. Yukarıdaki görüntü, simgelerin görünümünün MIUI ile oldukça benzer olduğunu göstermekte. Black Shark oyun telefonunun özelleştirilmiş bir MIUI sürümü üzerinde çalışacağını gösteryor. Yukarıdaki görüntünün arka zemininde, telefonun üst kısmına takılabilen bir Bluetooth oyun denetleyicisi gibi görünen bir kutu var. Kullanıcılar, Black Shark telefonuna bağlayabilir ve yatay modda tutarak, etkileyici oyun deneyiminden yararlanabilirler.

Aşağıda, telefonun üst kısmında bağlı Bluetooth oyun denetleyicisi bulunan daha önce görülen fotoğraf gösterilmektedir. Arka panel, eşsiz ve sportif bir tasarım sergiliyor. Sol üst köşedeki LED flaşıyla birlikte yatay olarak düzenlenmiş bir çift kameraya sahip.

Haberler, Snapdragon 845 yonga seti ile güçlendirilecek Black Shark oyun telefonunun 6 GB RAM + 64 GB depolama ve 8 GB RAM + 256 GB depolama gibi iki modelde olacağını gösteriyor. Ayrıca, hızlı şarj özellikli pil ve yüksek yenileme hızlı ekran ile donatılmış olması da bekleniyor.

JD.com, Black Shark şirketinin önümüzdeki üç yıl boyunca resmi satış ve promosyon ortağıdır. Çinli perakendeci ile işbirliği içinde, Xiaomi Black Shark oyun telefonu için rezervasyon almaya başladı. Black Shark telefonunun resmi satışlarının 20 Nisan’da başlaması planlanıyor.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu