Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi5c tüm detayları

Her zamanki gibi, Xiaomi birbiri ardına bir telefon tanıtıyor. Mi5c, mükemmel tasarımı, mükemmel yapısı ve sekiz çekirdeği Surge S1 işlemcisi bulunan en yeni premium orta sınıf ürünlerinden biridir.

Kutu içeriği
Xiaomi Mi 5C, şarj cihazı, USB-C kablosu, bazı dökümanlar ve SIM çıkartma pimi.

Mi 5c hakkında farkedeceğiniz ilk iki şey cihazın mükemmel kasa kalitesi ve kompakt olmasıdır.

Telefon metalden yapılmış ve antenler için camdan yapılmış üst ve alt kısımlar ve yan taraftaki dokunmatik metal düğmeler var.

 

Ayrıca, tanıdık bir Xiaomi’nin, bir parmak izi tarayıcısı olan bir fiziksel Home tuşu içeren düğme düzeni var.

Kamera söz konusu olduğunda, 12MP arka kamera ve tek bir LED flaşı var.

Xiaomi Mi 5c,  Octa-core Surge S1 çipini kullanılan ilk cihaz olarak şirket için özel bir telefon. Maksimum saat hızı 2.4GHz.

Ayrıca, Mi 5c’de 3GB RAM ve 64GB dahili depolama bulunuyor; ancak bu genişletilebilir değil.

3D oyun performansı iyi ama harika değil. Asfalt 8 gibi en yüksek grafiklerdeki oyunlar üzerinde biraz tekleme ve frame atlama var. Orta grafiklerle aynı şeyi oynarsanız, performans çok daha iyi olur. Diğer oyunlar oldukça iyi çalışıyor, ancak telefon oyun 20 dakika sonra oldukça ısınma eğiliminde.

Xiaomi Mi 5c, halen Android 6.0’nın üzerine kurulmuş olan MIUI 8 Global ROM 8.1 ile birlikte geliyor.

Her zamanki gibi, Xiaomi telefonlarının ünlü olduğu pek çok özelleştirme seçeneği var. Çeşitli temalar arasından seçim yapabilir, kapasitif düğmeleri kapatabilir veya LED bildirim ışığının renklerini değiştirebilirsiniz. Telefonu daha da özelleştirmek istiyorsanız, ayarlamak için daha birçok özellik bulunmaktadır.

 

KAMERA ÇEKİM ÖRNEKLERİ

 

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu