Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mağaza sayısını 200’e çıkartıyor

Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, şirketin bu yıl 200’den fazla Mi Home Mağazası açacağını duyurmak için Weibo sayfasını ziyaret etti. Büyük küçük tüm mağazaların toplam sayısının yaklaşık 300’e yükseleceğini söyledi. Şu anda Xiaomi’nin 80 mağazası var.

Mi Home Mağazaları, Xiaomi’nin geniş ürün gamını satın almak isteyenler için resmi çevrimiçi mağazadan başka bir alternatif sunacak. Hava temizleyicileri, su filtreleri, televizyonlar, pirinç makineleri ve en önemlisi akıllı telefonlar bu mağazalardan satışa sunulacak. Mağazalar aynı zamanda arızalı eşyalar için bir servis noktası olarak görev yapacak.

Mağazaların sayısındaki artış özellikle Xiaomi’nin akıllı telefon segmentinde daha fazla satışa neden olabilir. Şirketin bu yılki hedeflerinden biri, çevrimiçi satışlara olan aşırı bağımlılığı geleneksel fiziksel mağazalara kaydırmak.

Birçok Mi Home mağazasına ihtiyaç duyan bir başka ülke, Xiaomi’nin en önemli ikinci pazarı ve Çin ile yakından eşleşen bir nüfusa sahip Hindistan’dır. Şirketin zaten orada iki fabrikası var ve üçüncüsü planlanıyor.

Xiaomi’nin amiral gemisi telefonu Mi 6. Geçtiğimiz hafta cuma günü satışa çıktı ve bir dakikadan kısa bir süre içinde stokta kalmadı.Üretim arttıkça, müşteriler Mi Home mağazalarına girip bir ünite satın alabileceklerdir.

Mi6 detayları

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu