Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi 10: Beklentiler neler?

Mi Mix serisinin tanıtımına, Xiaomi sadece her yıl bir amiral gemisi Mi modeli tanıttı. Ancak, bu yıl içinde  Mi 9 serisinde Mi 9 Pro ve Mi 9T Pro gibi bir kaç amiral gemisi gördük . Şimdi dikkatleri, Xiaomi Mi 10 gelecek yılki Mi amiral gemisi modeline doğru yavaş yavaş kayıyor. Mi 10 amiral gemisinden beklenen bazı detaylar çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 10, Galaxy S10 ile benzer bir delik tasarımı kullanacak

Xiaomi kısa süre önce, gelecek yıl on adet 5G akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Açıkçası, Mi 10, 5G modem de dahil olmak üzere üst seviye yapılandırmaya sahip amiral gemisi modeller arasında olacak. Yaklaşan amiral gemisi hakkında şu ana kadar bildiklerimizden bazıları.

Mi 10’un önümüzdeki yıl Mart ayına kadar çıkması bekleniyor ve kavisli bir OLED ekran tasarımını benimsediği söyleniyor. Ekran aynı zamanda kullanıcılarına akıcı bir oyun deneyimi sunacak 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Amiral gemisi modelinde, selfie kamera için 2 mm’den daha küçük bir delikli bir ekran tasarımı ile gelmesi bekleniyor. Vivo S5, kısa süre önce delikli OLED ekrana sahip ilk Samsung olmayan model olarak piyasaya sürüldü.

Arka kısımda, Xiaomi Mi 10’un, dört sensörün hepsinin arkasında dikey yönde sıralanan dörtlü kamera kurulumunu olacağıı düşünülüyor.  Kameralar içerisinde 108 MP’lik ana kamera sensörünün olacağı şeklinde söylentiler var.

Dahası, Mi 10 şüphesiz Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 865 yonga seti tarafından desteklenecek ve UFS 3.0 flash belleğe sahip olacak. Yonga setinde, NSA / SA ağlarını destekleyen 5G modem olacak. Cihazın, Xiaomi’nin zaten test ettiği veya 50W kablosuz şarj desteği ile gelebileceği bildirilen 40W kablosuz hızlı şarj desteği de bekleniyor. Şu anda, Xiaomi’nin en yüksek kablosuz şarj seviyesi 30W’tır .  Ayrıca, Xiaomi’nin 100W Süper Şarj Turbo kablolu şarj cihazını da cihazla birlikte gönderdiğini görebiliriz . Hızlı şarj cihazı, önümüzdeki yıl Xiaomi telefonlarında olmaya başladı, bu yüzden Mi 10 olabilir.

Olay olan bir diğer söylenti, Mi 10 serisinin Mi 10 ve Mi 10 Pro gibi ikili oalcağı yönünde. Bu, bu yılın başlarında çıkan Mi 9 amiral gemisinin Mi 9 Pro modeline sahip olması nedeniyle yeni değil. Her iki değişken arasında da ayırt edici özellikler hakkında henüz bir bilgi yok.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu