Xiaomi

Samsung, dünyanın en küçük kavisine sahip katlanabilir OLED panelini tanıttı

Samsung Display , ticari bir cihaz için dünyanın daha küçük eğriliğine sahip olduğu iddia edilen yeni bir katlanabilir OLED paneli duyurdu. Şirket, bunun ilk olarak yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy Z Fold2 5G’ye uygulandığını ekliyor .

Şirket, ekrandaki Ultra İnce Cam’ın (UTG) daha yüksek düzeyde ürün mükemmelliği sağlamaya yardımcı olduğunu söylüyor. Bu, şirketin üçüncü katlanabilir OLED paneli ve 7,6 inç ekranda 2208 x 768 piksel ekran çözünürlüğü desteği ile birlikte geliyor.

Yukarıda bahsedildiği gibi, şirket dünyada bir akıllı telefona 1,4R kavisli ekran uygulayan ilk şirkettir . Küçük eğrilik, kullanılabilirliği iyileştirmenin yanı sıra doğrulanmış en düşük mavi ışık emisyonu düzeyini sağladığı için kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olur.

Şirket ayrıca, Samsung Display’in katlama stresini en aza indirmek için ekranın malzemesi, panel tasarımı ve modül tertibatı ile ilgili çeşitli teknolojileri optimize ettiğini, böylece çok katmanlı yapının ekran paneli açıkken bir yastık görevi görebileceğini açıkladı. katlanmış.

Samsung, panelin 200.000 kat katlama testini geçtiğini ve “Eye Care Display” sertifikası aldığını da ekliyor. Yeni ekran, ekranda uzun süre rahat görüntüleme için mavi ışık için yalnızca% 6,5 oranında iyileştirilmiş bir emisyon seviyesine ulaştı.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu