Xiaomi

Samsung Corning, Güney Kore fabrikasını Çinli bir firmaya satıyor

Samsung Display’in yan kuruluşu Samsung Corning Advanced Glass, Güney Kore’nin Gumi kentindeki fabrikasını Çinli bir şirkete satıyor. Haber, şirketin geçen hafta konuyla ilgili bir yönetim kurulu toplantısı düzenlemesinin ardından geldi ve TheElec’ten bir raporla doğrulandı .

Şu anda, Samsung Corning’in kendi ülkesinde biri Gumi’de, diğeri Asan’da olmak üzere iki fabrikası var. Gumi tesisi, ekranları ve güneş panellerini kaplamak için ince filmler yapmak için kullanılan hedef malzemeler üretiyor. Tesis ayrıca, ekran bölümünde kaplama sıvı kristal ekranlar, organik ışık yayan diyot (OLED) ve hatta dokunmatik ekran panelleri üretmek için çalıştı.

Samsung Corning Advanced Glass, işi ilk olarak 2014 yılında Samsung Corning Precision Materials’tan satın almıştı. Ancak konuya yakın bir kişi, Güney Koreli teknoloji devinin artık yalnızca OLED ekranlara odaklandığını iddia etti. Asan tesisi halihazırda OLED’ler için cam ürettiğinden, şirket Gumi fabrikasını satmaya karar verdi.

Şirket şimdi açıkça OLED panel işine odaklanıyor. Daha önce, Samsung daha önce LCD panel üretim tesislerini satmıştı . Bu, şirketin OLED panellerine ve diğer ilgili teknolojilere geçişinin bir göstergesidir. MiniLED’ler , şirketin üzerinde çalıştığı alanlardan biridir.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu