Genel Haber

EA, NFT’lerin oyun endüstrisinin geleceğinin bir parçası olduğunu söylüyor

Oyun yayıncısı Electronic Arts (EA), yatırımcılara tahsil edilebilir NFT’lerin “sektörümüzün geleceğinin önemli bir parçası” olduğunu söyledi.

NFT’ler, yalnızca dijital sanat ve koleksiyon öğeleri satın almanın ve satmanın bir yolu olarak son aylarda popülerlik kazandı. 

EA, Ultimate Team modunda oyuncuları “toplamak” için “kart paketleri” kullanan Fifa futbol serisini yapıyor.

CEO Andrew Wilson, yatırımcılara Fifa oyuncularının seride NFT’leri görmek istediğine inandığını söyledi.

Bir kazanç çağrısına verdiği demeçte, “[Oyuncular] oyun içinde 11’e 11 futbolun ötesine geçen daha fazla oyun modu istiyor” dedi.

“Oyun dışında daha fazla dijital deneyim istiyorlar – e-sporlar, NFT’ler, daha geniş spor tüketimi ve gerçekten çok hızlı hareket etmemizi istiyorlar.”

Ancak NFT fikirlerinin “hala gerçekten çok erken” olduğunu ve “çok fazla yutturmaca” ile geldiğini de söyledi.

“Bunun nasıl işleyeceğini anlamak için henüz erken,” diye uyardı.

‘Yıkıcı’ ve tartışmalı

NFT’leri oyuna getirmek bazen benzersiz dijital öğelerin zaman içinde değerinin artabileceği ve daha sonra kâr için satılabileceği fikrine dayanan “kazanmak için oyna” adı verilen bir fikir olarak sunulur.

PC Gamer raporlar o EA de son iş ilanları NFTlerdeki ve onlar üzerinde çalışan yatan teknoloji, blockchain başvuruları dahil ettik.

Ancak fikir oyuncular arasında tartışmalı. 

Büyük PC oyun platformu Steam, blockchain ve NFT tabanlı oyunları platformundan yasaklarken , rakibi Epic yasakladı .

Bazı oyun tasarımcıları, konseptin genel olarak oyun için kötü olduğuna inanıyor , ancak diğer stüdyolar – büyük oyuncu Ubisoft dahil – görünüşe göre bu fikri benimsiyor.

Ampere’den oyun endüstrisi analisti Piers Harding-Rolls, NFT ve blockchain oyunlarının “oyun sektöründe yeni yıkıcı güçler” olduğunu söyledi.

Tüm büyük yayıncıların para kazanmak için bu formatların potansiyeline bakacağını söyledi – ve “EA bir istisna değil”.

“Bu teknolojilerin mevcut işlerini nasıl etkileyebileceğini analiz etmemek kötü bir ticari uygulama olur” dedi.

NFT’lerin spor koleksiyon ürünleri pazarında halihazırda kullanım görmeye başladığını sözlerine ekledi: “Fifa’nın kart tabanlı Ultimate Team’i ile NFT’lerin kullanımı arasında güçlü bir uyum görüyorum, ancak dikkate alınması gereken sonuçlar var – en azından süregelen değer değil.” ve NFT’lerin faydası, özellikle oyunun bu modunda en çok aktiviteyi yönlendiren sezon yenileme bağlamında.”

Kazanç çağrısında Bay Wilson, FIFA gibi spor oyunlarının her yıl yayınlandığı ve mevcut spor takvimini yansıttığı mevsimsel hissi yansıtıyor gibiydi.

“Fifa, Madden ve NHL gibi oyunlardaki koleksiyon, gerçekten geleneksel spor sezonu boyunca değer yaratma üzerine kuruludur” dedi.

“Özellikle NFT’ler ve diğer dijital ekosistemler hakkında düşündüğümüzde, bu değeri zaman içinde genişletmek için bir fırsat var mı? Bence bunun kısa cevabı ‘evet’.

“Bunun biraz daha uzun cevabı, çalışmamız ve oyuncularımız için deneyimi uygun şekilde ayarlamaya ve dengelemeye devam ettiğimizden emin olmamız gerektiğidir. Oyuncularımıza değer katmanın yollarını aramaya devam edeceğiz.”

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu