Apple

iPhone 13 ekran değişimi FACE ID’yi bozuyor

Apple’ın yeni iPhone 13 serisi birçok yeni özellik içerebilir, ancak artık bağımsız tamirhanelerin kırık ekranları değiştirmesini çok daha zorlaştıran büyük bir kısıtlamaya sahipler. Ekrana değiştirmeye çalışırsanız, Face ID sadece mikro lehimleme ile başarılı yeni bir ekrana geçebiliyorsunuz. Eğer bunu yapamayacaksanız, ekra değişim işine girmenizi tavsiye ederiz.

Yeni değişiklik, işlerinin önemli bir parçası olarak ekran onarımlarına güvenebilecek telefon tamircilerinin çok yaygın bir değiştirme işlemini çok daha zor hale getiriyor. Yetkili Apple mağazaları, iFixit’e göre “bir iPhone 13’ün birkaç tıklamayla yeni bir ekranı kabul etmesini sağlayan” bir yazılıma erişimleri olduğu için sorunla karşılaşmıyor gibi görünüyor . Ancak pek çok bağımsız mağaza, Apple’ın zorlayıcı şartlara sahip olduğu bildirilen resmi Bağımsız Onarım Sağlayıcı programının bir parçası değil ve onları iPhone ekranlarını kendi başlarına tamir etmenin bir yolunu bulmaya çalışmak zorunda bırakıyor.

Mikrodenetleyici anahtarının ne kadar ilgili olduğunu görmek istiyorsanız, bu videoyu iCorrect’ten izleyin. Onarım, biraz zaman alan ve özel ekipman gerektiren çok aşamalı bir işlemdir. Ve çoğu iPhone sahibinin bunu kendi başlarına denemesi neredeyse kesinlikle imkansız.

Apple, bazı iPhone’lar için pil ve ekran değişimlerinden sonra gösterilen uğursuz uyarılarla insanları bağımsız mağazalar tarafından yapılan onarımlardan sürekli olarak uzaklaştırıyor . Ancak bir iPhone 13’te Face ID’nin kırılması durumu, ekran onarımı isteyen kişilerin çok fazla seçeneğe sahip olmadığı anlamına geliyor.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu