Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi, tanıdık ama geleneksel olmayan iki katlanır telefonun patentini aldı

Xiaomi , Çin’de iki yeni çok farklı katlanabilir akıllı telefon konseptinin patentini aldı. Bu iki patent, daha önce diğer şirketlerden gördüklerimize aşina olan tasarımlara sahip, ancak aynı zamanda kendi onlardan biraz farklılar. İlk cihaz yatay olarak katlanıyor, daha geniş bir ekran varken, ikinci cihaz daha uzun bir ekran için dikey olarak katlanıyor.

İlk tasarım bize Huawei Mate X’i hatırlatan bir telefon gösteriyor ve bu iki patentli cihazdan daha pratik görünüyor. Ekran arkaya katlanır ve bu da cihazı normal boyutlu bir akıllı telefon gibi hissettirir. Ancak katlanmadığında, cihazın boyutu standart 8 inç tabletinize benzer olacaktır. Patent üzerindeki kamera şeridi, Mate X’in kamera şeridine kıyasla çok daha ince görünmektedir.

İkinci patentli cihaz ise bir önceki cihazdan çok daha tuhaf. Daha geniş bir ekran oluşturmak yerine, bu cihaz kapaklı bir biçimde çok daha uzun bir ekrana sahip. Ancak asıl mesele, ekranın her zaman cihazın dışında olması, yani telefonun katlanması sadece cihazı kısaltmak anlamına geliyor. Kamera çıkıntısı da ilginç bir şekilde ekrana oturuyor gibi görünüyor.

Motorola Razr gibi şeylerden ilham almış gibi görünse de, ekranın her zaman cihazın dışında olması bizim için çok garip bir his. Bu, pratik bir neden olmadığı için onu her zaman hasara maruz bırakır. Yaklaşan Galaxy Fold 2 gibi standart bir kapaklı tasarım görmeyi çok tercih ederiz .

Bu cihazlardan hiçbiri tam olarak gerçekleşmeyecek olsa da, gerçek olsaydı nasıl olacaklarını tartışmak ve hayal etmek kesinlikle ilginç.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu