Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi, Reklam Yüzünden, Japonya’dan Özür Diledi

Xiaomi yakın zamanda Japonya’da Redmi Note 9 serisinin lansmanı için yeni bir tanıtım videosu yayınladı . Bu video, 30W hızlı şarj oranlarını sergiledi, ancak maalesef şirket bunu nükleer bir patlama şeklinde tasvir etti. Şimdi, XiaomiJaponya Twitter üzerinden resmi bir özür yayınladı.

Redmi Note 9 serisini anlatan Xiaomi reklamı, çeşitli tuhaf sahneleri tasvir etti. Bu, arka planda “Tokyo Asakusa” ile birlikte kaldıktan sonra gökyüzüne uçan bir “şişman adam” gösteriyor. Bunu, neyi tasvir etmeyi amaçladığı ve gerçekte acı veren sonuçlarla ilgili olan bir nükleer bomba patlamasını anlatıyor.

Bilmeyenler için, II. Dünya Savaşı sırasında Japonya’nın Nagasaki kentinde düşen nükleer patlama “şişman adam” olarak adlandırıldı. Bu bomba beyaz bir balondan atıldı. Yani, niyetine bakılmaksızın, onlarca yıl önce meydana gelen korkunç olayda net ipuçları var. Xiaomi Japonya Twitter’da resmi bir özür yayınladı, “En son ürün tanıtım videosunun bir incelemesini talep ettik. Gelecekte tekrar olmasını önlemek için çalışacağız. ”

Resmi özür, “Yurtdışı pazarına yönelik bu son ürün tanıtımı, kötü niyetli içerik barındırdı ve video kaldırıldı. Xiaomi, dünyadaki kullanıcılara ve kültürlere saygı duyuyor ve onları tanıtan yeni ürünler üretirken kullanıcılarımıza daha yakın olacağız. Gelecekte tekrar olmasını önlemek ve sorunu çözmek için elimizden geleni yapacağız. ”

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu