Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi7 Yapay Zekalı Kamera ile Gelebilir

AI destekli yeni çift kamera

Xiaomi Mi 7 amiral gemisi telefonunun 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Taze bilgiler, Mi7’nin çiftli arka kameralarının mükemmel görüntü deneyimi için Yapay Zeka (AI) ile donatılmış olacağını öngörmekte.

Çin’de devam eden Dünya İnternet Konferansı sırasında Xiaomi CEO’su Lei Jun, şirketin 2018’de AI’ya odaklanacağını iddia etti. Çıkacak olan Xiaomi telefonlarının AI ile donatılacağını da sözlerine ekledi. Snapdragon 845’in çalıştırıldığı Xiaomi Mi 7’nin şirketin AI yetenekleriyle gelebilecek ilk telefonu olabileceği düşünülüyor.

Yeni bilgiler, Mi 7’nin Snapdragon 845’inin, fotoğraf için AI tarafından yönlendirilen optimizasyonu sağlamak için çift arka kameralarına bağlanacağını belirtiyor. Mi 7’deki fotoğraf deneyiminin, AI destekli Kirin 970 yongaseti ile desteklenen Mate 10 ve Mate 10 Pro’ya benzediği düşünülüyor. Mate 10 ikilisi düşük ışık koşullarında zengin detaylarla şaşırtıcı fotoğraflar çekme yeteneğine sahip. Mi 7’nin AI destekli SD 845 aracılığıyla çok etkileyici düşük ışıklı fotoğraf deneyimi sunabileceği tahmin ediliyor.

Xiaomi Mi 7 modelinin tek renkli + RGB çift kamera sistemine sahip olacağı düşünülüyor. 12 megapiksellik bir Sony IMX380 sensörü ve 20 megapiksellik bir Sony IMX350 sensörü bulunuyor olması muhtemel. Kamera iyileştirmelerinin yanı sıra, Xiaomi Mi 7 de gelişmiş bir tasarımla çıkabileceği yönünde söylentiler var. Samsung tarafından 18: 9 en boy oranı için destek taşıyacak bir 6-01 inç AMOLED ekranla geleceği söyleniyor.

Qualcomm’un 7 Aralık tarihinde Snapdragon 845’i piyasaya çıkarması bekleniyor. ABD’de önceki raporlar Snapdragon 845 yongasetinin ilk stoklarının yaklaşmakta olan Galaxy S9 ve Galaxy S9 + amiral gemisi telefonları için Samsung’a gideceğini ortaya koydu. Xiaomi Mi 7, Snapdragon 845 SoC ile Çin’den ilk akıllı telefon olarak çıkacak. Ayrıca 6 GB RAM içerdiği söylentileri de var.

Mi 7 ayrıca kablosuz şarj özelliğine sahip ilk Xiaomi telefonu olarak geldiği söyleniyor. 408 $ başlangıç fiyatıyla piyasaya çıkması bekleniyor.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu