Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi7 detayları belli oldu

Amiral gemisi büyük oynuyor!

Önemli Noktalar
  • 18: 9'luk 6.01 inçlik bir OLED ekran
  • Snapdragon 845 işlemci
  • 16MP + 16MP sensör
  • 6GB RAM
  • Tam Ekran Tasarım

Xiaomi akıllı telefonlarını uygun fiyatlarla satmaya çalışıyor ancak fiyatlar pek çok kişinin beklentilerini karşılamıyor. Teknoloji devi, özellikle amiral gemisi ve orta menzilli modellerde, akıllı telefon fiyatlarını artan trende uymuş görünüyor. Bu yıl Xiaomi tarafından üretilen ilk amiral gemisi modeli olan Snapdragon 835 ile çalışan Mi 6 hakkında böyle söylemek pek doğru olmaz. Cihaz şu anda çok uygun. Amiral gemisi modelinin fiyatı şu an OPPO R11 gibi bazı orta sınıf modellerden daha ucuza 350- 400 $ civarında dönüyor.

Xiaomi’nin önümüzdeki yıl piyasaya çıkması beklenen yeni nesil Mi 7 amiral gemisinin muhtemel özellikleri ve fiyatları internette gezmeye başladı. Xiaomi Mi 7, 2018 yılının ilk çeyreğinde veya ikinci çeyreğin başında çıkacak gibi görünüyor ve bu nedenle cihazın ayrıntılarının sızdırılmaya başlaması gayet normaldir.

Mi 7, akıllı telefon endüstrisinde şu an yürürlükte bulunan trend gibi tam ekran bir tasarıma sahip. Cihazın, Samsung tarafından sağlanacak olan 18: 9’luk 6.01 inçlik bir OLED ekranı olması bekleniyor. 2018 amiral gemisi, tam ekran görüntüsünün bir sonucu olarak arka parmak izi sensörü ile birlikte gelecek. Sürücü koltuğunda Snapdragon 845 işlemci, Qualcomm’un 2018 amiral gemisi SoC olacak. SD 845 yongasının önümüzdeki ay açıklanması ve seri imalata gelecek yılın Mart ayından önce başlamaması bekleniyor.

Cihazın, Tayvan’ın endüstri zincirinden gelen bilgilere göre bir 3D yüz tanıma teknolojisi özelliğine sahip olması beklenmiyor; bunun nedeni, ilgili teknolojinin henüz tamamlanamamış olması. Diğer özellikler arasında 6GB RAM, ikili arka kamera kameralar f1.7 aralığı ile 16MP + 16MP sensör olduğu söyleniyor. Mi 7’nin Mi 6 ile aynı pil kapasitesini sağlamaları bekleniyor ve diğer özellikler arasında hızlı şarjı destekleyecek. Fiyat konusunda Xiaomi Mi 7’nin 400USD’dan başlaması bekleniyor.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu