Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi Mix düşme testi

Xiaomi Mi Mix yaklaşık iki hafta önce satışa çıktı ve son derece kısa flaş satışları sırasında yakalayabilenler telefonlarını almaya başladılar.

Xiaomi Mix, kırılgan bir telefon ve bunun nedeni, üç tarafında çerçeve bulunmaması ve seramik gövdesi. Dolayısıyla, bir düşmeden kurtulma şansının düşük olmasının nedeni çok ince olması , bu nedenle kendisine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Peki Mi Mix hangi yükseklikte çatlıyor? YouTube üyesi, JerryRigEverything bırakma testinde bize bulmaya karar verdi.

xiaomi-mix-official

İlk olarak, telefonun dayanıklılık testinde Mi Mix’in seramik gövdesi oldukça sert ve sertlik ölçeğinde yaklaşık 8 puan aldığını belirtiyor. İlk düşme testi 15cm yüksekliğindendir ve Mix bir çizik olmadan hayatta kalır. İkinci düşme testi 30 cm kadar takla atar ve betonun üstünde sekmesine ve ters dönmesine rağmen yine de parçalanmaz.
Mix’in sırtını kıran yüksekliği 60cm’dir ve dürüst olmak gerekirse, düz yüzeyi çarpmış ve sağ üst köşeye gelmeseydi, düşmeden sağ kurtulmuş olabilirdi. Düşme ekranı seramikten dışarı atar ve ekranın bütün uzunluğu boyunca uzanan iki çatlak bırakır.

Tavsiyemi Mi Mix’i düşürmemeniz ve köşeleri koruyan bir sert kılıf almanız.

 

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu