Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi Mix 2S Özellikleri ve Detaylar

12MP Kamera, Ekran altı Parmakizi Okuyucu

Xiaomi Mi MIX 2S,  2018’de düzenlenecek olan Mobile World Congress (MWC) 2018’de tanıtılacak olan  Mi MIX 2S’nin tasarımı ve kilit özellikleri ile ilgili sızdırılmış bir teknik özellik sayfası bize bazı bilgileri net olarak veriyor. Xiaomi Mi MIX 2S tasarımı Xiaomi Mi MIX 2’nin tam ekran tasarımından farklı olacak, Full Screen 2.0 adıyla  tanıtılan MiMix 2 ekran özellikleri yeni versiyonda daha gelişmiş olacak gibi duruyor. Sızdırılan özellik, Mi MIX 2S’nin Full Screen 3.0 tasarımıyla geleceğini gösteriyor. Bu, Mi MIX 2’den daha yüksek bir ekran-kasa oranı sunacağı anlamına gelebilir. Mi MIX 2S’nin ana hatları, önceki telefondan daha ince çerçeveleri olacağına işaret ediyor.

Xiaomi Mi MIX 2’nin ön kamerası sağ alt köşede bulunuyor. Mi MIX 2S’nin Full Screen 3.0 tasarımı, selfie kamerasını sağ üst köşeye konumlandırıyor. Üst çerçevenin içinde ince biçimdeki bir hoparlör bulunur. Ekranın tam boyutu belirtilmedi, ancak teknik özellikler sayfasında bunun altında bir ekran altı parmak izi tarayıcısı  olduğunu ortaya koyuyor. Telefonun arka tasarımı söz konusu olduğunda, dört tarafı kavisli bir seramik tek kasa ile gelecek. Telefonun ön tasarımı son zamanlarda ortaya çıkmış olan Mi MIX 2S’nin (aşağıda gösterilen) görüntülerde benzer.

Teknik özellikler, Mi MIX 2S’in dünyanın ilk Snapdragon 845 mobil platform tabanlı akıllı telefonu olacağını iddia ediyor. SoC’nin 8 GB LPDDR4X RAM ile gelmesi bekleniyor. 25GB GB yüksek hızlı UFS dahili belleği ile güçlencek. Mi MIX 2 gibi, Mi MIX 2s de küresel 4G LTE bantları için destek taşıcağı belirtiliyor. Teknik özellikler ayrıca optik zumlu 12 megapiksel çift kameraya sahip olduğu belirtiyor. Spesifikasyon belgesinin gerçekliği tartışılabilir çünkü bazı bilgiler, son birkaç hafta içinde tespit edilen Mi MIX 2S’nin sızdırılmış özellikleri ile  uyuşmuyor. Şimdiye dek ortaya çıkmış olan Mi MIX 2S söylentilerinden hiçbiri, çift arka kamera ve ekran parmak izi sensörü ile geleceğini söylemedi. Birkaç ay önce görülen Mi MIX 2S’in sızdırılmış fotoğraflarından bazıları, çentikli bir iPhone X gibi bir ekran olacağını  gösteriyordu (Yukarda ki resimler). Teknik özellikler çizimde ki görüntüde görüldüğü gibi, Mi MIX 2S’de bir çentik bulunmuyor.

Sızdırılan özellikler ve tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yorumlayarak düşüncelerinizi bize paylaşın…

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu