Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi 7 Siyah Cam Arka Panel ile Gelecek

Xiaomi’nin, İspanya’nın Barselona kentindeki yaklaşmakta olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) yılın amiral gemisi akıllı telefonunu Xiaomi Mi 7’yi tanıtması bekleniyor. Son zamanlarda, Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin etkinliğin katılımcılarından biri olduğu ortaya çıktı.

Telefonun konsept tabanlı görüntülerini gördüğümüz halde, bugün Mi 7’nin olduğunu iddia eden bir görüntü, bir Nijeryalı web sitesi aracılığıyla internette ortaya çıktı. Sızdırılan görüntü, yaklaşmakta olan cihazın arka tarafını ortaya çıkarmakta.
Sızdırılmış görüntü, aygıtın cam arka panelle gelebileceğini gösteriyor. Bu, Xiaomi Mi 7 için kablosuz şarj imkânı buluyor. Çift tonlu bir LED flaşla birlikte yan yana yerleştirilen iki kamera var. Kamera modülünün altında, üst orta konumda bir parmak izi algılayıcısı var.

Parmak izi algılayıcısı arka panele yerleştirildiğinde, telefonun 18: 9 en-boy oranlı tam ekran bir ekranla gelmesini bekliyoruz. Daha önceki sızıntı ve raporlara dayanarak, telefon 6.01 inçlik ön çerçeve içermeyen ekrana sahip olabilir.

Telefon özellikleri açısından henüz bir şey teyit edilmediği halde Mi 7, yakın zamanda duyurulan Snapdragon 845 yongasetiyle güçlendirilecek gibi görünüyor. Geçen ay, Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisinin duyurusu sırasında Xiaomi CEO’su Lei Jun, şirketin gelecek amiral gemisinin aynı yonga setiyle güçlendirileceğini söyledi.

Xiaomi’nin Lei Jun, geçtiğimiz günlerde şirketin 2018’de Yapay Zeka’ya (AI) odaklandığını doğruladı. Dolayısıyla yaklaşmakta olan Xiaomi telefonlarının AI tabanlı özelliklerle donatılacağı olasılığı var. Buna paralel olarak, Mi 7’nin fotoğraf makinesinin yıldızlarla fotoğrafçılık deneyimi sağlamak için AI ile optimize edilmesi bekleniyor.

Sizce Mi7 nasıl olacak? Yorum yaparak tahmin edebilirsiniz.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu