Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi, ikinci arka ekranlı telefonun patentini aldı

Tasarıma bağlı olarak ikinci bir ekranı cihaza dahil etmenin birçok yolu var ve bu yollardan biri telefonun diğer tarafına ikinci bir ekran koymaktır. Bu tam olarak Xiaomi’nin çevrimiçi olarak ortaya çıkan bir patentte yaptığı şeydi.

Xiaomi patenti için, bir taslak online olarak, ortaya çıktı ve her iki tarafta birer tane olmak üzere iki ekranlı bir cihaz gösteriyor. Bununla birlikte, arkadaki bu ikincil ekran, Vivo NEX İkili Ekran veya Nubia Z20 gibi telefonlara benzemiyor . Meizu Pro 7 Plus’ın ikincil ekranı gibi görünmüyor bile . Bunun yerine, telefonun arkasındaki dörtlü kamera muhafazasıyla aynı boyutta olan daha küçük bir ekrandır.

Çizim, ekranın simetri için kamera muhafazasının diğer tarafına yerleştirildiğini gösteriyor . Ekran, büyük olasılıkla, telefon aşağı bakacak şekilde arayan kimliği ve bildirim uyarılarını gösterecek. Ayrıca müzik çalma için minyatür kontrolleri de göstermesi muhtemeldir.

Ön tarafta, cihazın pratik olarak çerçevesiz bir tasarıma sahip olduğu gösterilmiş. Birincil ekran, bir delik veya çentiğe sahip değil ve üst çerçeveye bir hoparlör, bir yakınlık sensörün ve bir bildirim sensörün sığdırmayı başarmış. Dörtlü arka kameraların ikinci bir işleve hizmet edeceği anlamına gelen bir selfie kamerası bulunmaması, ancak arka ekran uygun bir vizör olarak kullanılamayacak kadar küçük olduğundan bu durum gayet garip duruyor.

Bu taslakta patentin detayı yok. Bu yüzden ne zaman alındığını bilmiyoruz. Bununla birlikte, bu geçmişte gördüğümüz birçok tasarım gibi ticari olarak satılan bir cihazda görünmeyebilir.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu