Android HaberTelefonXiaomi

XİAOMİ HAKKINDA MUHTEMELEN BİLMEDİĞİNİZ 10 İLGİNÇ GERÇEK

 1. İsim
  Xiaomi tam anlamıyla bir Budist kavramına referans olan Mısır ve Pirinç anlamına geliyor.Bu kavramların seçilmesi Xiaomi’nin zirveyi hedeflemeden önce küçük şeylerden başlamak istediğini gösteriyor.
  “Mi” aynı zamanda üstesinden geldikleri imkansız engelleri temsil etmek için İmkansız Görev’in (film değil!) Kısaltmasıdır.
 2. Çin’in Apple’ı
  Çin’in Apple’ı olarak kabul edilen Xiaomi tasarımlarının çoğu, zarafeti, sadeliği ve minimalizmiyle Apple’ı andırıyor. Aynı zamanda Apple’ın ABD’de olduğu gibi Xiaomi de Çin’de benzer bir tutku uyandırıyor. Ve Huawei şimdi yokuş yukarı bir savaşabaşladığında bile , Xiaomi’nin merdivenden daha hızlı yukarı çıktığı iddia edilebilir.
 3. Maskot
  Xiaomi’nin maskotu, Ushanka (Lei Feng şapkası) giyen Mitu adlı bir tavşan. Mi Bunny’nin şapkasında kırmızı bir yıldız var ve boynunda kırmızı bir fular takıyor. Bu maskot konusunu her geçen gün daha öne çıkarak Xiaomi nedeniyle her geçen gün daha tanınır olacak gibi.

 4. Fiziksel Mağaza
  Xiaomi, Çin ve Singapur dışında son zamanlarda dünyanın hiçbir yerinde kendine ait tek bir fiziksel mağazaya sahip değil. Ürünlerini her yerde çevrimiçi satmaktadır.Tabii aracı firmalar ile de satış yapılmakta. Bu, uygun fiyat etiketini korumak için bazı ek maliyetleri azaltmalarına yardımcı olmakta. Çok akıllıca.
 5. Reklamlar
  Xiaomi ayrıca geleneksel reklam kanallarını kullanmaz. Görsel medyada destekleyici reklam veya içerik olarak MI yer almaz. (herhangi bir film veya TV dramasında kimsenin MI telefonu kullandığını gördünüz mü?)
 6. Guinness Dünya rekoru
  Xiaomi, Hindistan’da sadece iki saniyede 15.000 Mi3 akıllı telefon sattı. İki saniye! Sunucunun “tahan” yapması gereken yükü düşünün. Ayrıca, Xiaomi Mi3, piyasaya sürüldüğü sırada dünyanın en hızlı akıllı telefonu olarak kabul edildi.
  Esas rekor ise 2014’te, sadece bir günde 2.1 milyon akıllı telefon satarak Guinness dünya rekorunu kırmayı başardılar.
 7. Google Bağlantısı
  Xiaomi’deki ilk dokuz liderlik pozisyonundan üçü eski Google çalışanları tarafından işgal ediliyor. Bir tür bağlantı var mı? Tek bildiğimiz yetenekli olmaları ve Xiaomi’nin başarısının aşağıdan yukarıya yükselme yeteneklerine sahip olmaları.
 8. Dahili Kamera Teknolojisi
  İddiaya göre, Xiaomi’nin kameraları daha çekici görünmenizi sağlamak için yerleşik teknolojiye sahip. Selfie çekiyor musunuz? Endişelenme, Xiaomi seni korudu! Artık tüm Instagram yayınlarınız her zamanki gibi kusursuz olacak.
  Unutmayın, iddia edildiği gibi. Yani fısıltı gazetesi haberleri bunlar sadece duyduklarından dolayı bir tane alma. Ama gerçekten fotoları tüm telefonlardan daha iyi .
 9. Singapur’daki Uluslararası Merkez
  Xiaomi, Singapur’u telefonlarından ve hizmetlerinden gelen geri bildirim kalitesine inanarak uluslararası ofisi olarak Singapur’u seçti. Neden öyle? Singapur’un karmaşık bir pazar olduğu da biliniyor ve bu da Xiaomi’ye teknolojik endüstride bir avantaj sağlıyor.
 10. Hepsi Logosunda
  İlginç bir şey bilmek ister misiniz? Xiaomi logosunun içinde gizli bir kelime var. Kelime, Xiaomi logosunu baş aşağı çevirdiğinizde bulunabilir. Bu ters çevrilmiş logo Çince kalp yazımına çok benzer .
  Bu logo ile anlam yaratmanın gerçekten yenilikçi bir yoludur!

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu