Akıllı AletlerAndroid HaberTeknolojiTelefonXiaomi

Xiaomi Akıllı elektrikli Scooter

Xiaomi, geçtiğimiz haftasonu, bugünlerde çıkardığı en son ürününü tamamladı. Ürünün elektrikli bir otomobil olduğu düşünülüyordu ancak ürünün çıkışı, bataryası bitmeden önce 30 km’lik bir mesafeye kadar seyahat edebilen bir elektrikli motosikletti. Xiaomi ürünleri ile alışılageldiği gibi, Xiaomi elektrik motorlu scooter da 1.999 Yuan (239 $) fiyat etiketi ile gayet uygun fiyatlı. Fiyat, çok uzun süre önce piyasaya sunulmamış 455 katlanabilir elektrikli bisikletten bile daha ucuz.

Xiaomi elektrik motorlu scooter, uçakta kullanılan türde alüminyum gövde ile minimalist geometrik bir tasarıma sahip. Motorlu scooter, gücünü 280Wh olan bir LG 18650 yüksek güvenlikli Lityum bataryayı içermesine rağmen sadece 12.5kg ağırlığında. Cihaz taşınabilir ve katlanabilir ve sadece bir dakika içerisinde birleştirilebilir.
Elektrikli motorlu scooter, özelliklere baktığınızda, E-ABS (elektronik anti-lock fren sistemi) ile donatılmış ön ve arka tekerlekleri ile birlikte geliyor ve scooter’ın çift diskli fren sistemi ve 4 metre boyunda.
Dahası, elektrikli scooter’ın kalan pil gücünü belirten dört LED göstergesi var. Ayrıca, her pil hücresinin sağlık durumunu gerçek zamanlı olarak izleyebilen ve bilgileri motorlu scooter’ın ana kontrol sistemine aktarabilen akıllı bir BMS pil yönetim sistemi mevcut. Ana kontrol sistemi, pil sağlığının mobil cihazda görüntülenebilmesi için bir uygulama aracılığıyla bir cep telefonuyla senkronize edilebilir. Bir sorun olduğunda, güvenli sürüş için hatırlatıcı da bulunmakta.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu