Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi 2 Milyon cihaz sattı

Çin’li dev üretici Xiaomi , 2016 3. çeyreğinde Hindistan’da 2Milyon cihaz sattığını açıkladı. Mağaza yerine Online satışlarla bu başarıyı elde ettiklerini belirten yetkililer, Hindistan da bunun büyük bir başarı olduğunu belirtiler.

2015 yılına göre %150 bir büyüme yakalayan Xiaomi, bunun daha da arttmasını planlıyor.

International Data Corporation (IDC) ‘den alınan bilgilere göre açıklama yapan Manu Jain, “Uluslararası ticaret şirketi (IDC), geçen yılın performansıyla karşılaştırıldığında, üçüncü çeyrekte  2 milyon artı satış geçtik, “Mi Hindistan, kullanıcılar tarafından sıcak karşılandı ve bu nedenle bugün akıllı telefon endüstrisinde en hızlı büyüyen markalardan biriyiz. İnternette satılan her dört akıllıdan telefondan bir tanesi çevrimiçi olarak satılıyordu Xiaomi.

xiaomi-logo

IDC’ye göre, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 32.3 milyon akıllı telefon Hindistan’a sevk edildi. Hindistan, ana vatan Çin’den sonra Xiaomi için en önemli pazarlardan biri. Şu anda Xiaomi, Micromax’dan sonra, Hintli akıllı telefon pazarında% 7.5 hisseyle 4üncü konumda. Xiaomi’nin küresel yönetici Lei Jun, Xiaomi’nin Hintli akıllı telefon pazarında en iyi marka olmasını bekliyor.

Xiaomi, kendi çevrimiçi portal Mi.Com’un yanı sıra Flipkart, Snapdeal, Amazon, Paytm ve TataCliq gibi diğer e-ticaret portalları vasıtasıyla daha fazla alıcıya ulaştı. Buna ek olarak, Xiaomi Redmi Not 3 ve Xiaomi Redmi 3S, akıllı telefon satışlarının yüzünü değiştiren iki akıllı telefondu. Bu iki akıllı telefon, tek başına IDC’ye göre Hindistan’da ilk 10 akıllı telefonda % 50 pazar payına katkıda bulundu.

Xiaomi’nin Hindistan’daki başarısına katkıda bulunan en önemli faktörlerden biri, satılan akıllı telefonların% 75’inin Foxconn aracılığıyla Hindistan’da üretilmesidir. Xiaomi’nin, tüketicilerin markaya güvenmesine yol açan endişelerle ilgili olarak Hindistan’da 160’tan fazla hizmet merkezi bulunuyor.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu