Android HaberTelefonXiaomi

Microsoft Coratana Mi Mix ile yüklü gelecek

Xiaomi, çerçevesiz akıllı telefon olan Xiaomi Mi Mix‘i, hayranlardan olduğu kadar teknoloji meraklılarından da özellikleri ve spesifikasyonları için övgü aldı. Xiaomi ve Microsoft’un iş ortaklığı hakkında çok şey biliniyor. Bununla birlikte, Microsoft yaklaşık 1500 patenti Xiaomi’ye sattı ve Xiaomi, Mi Mix’de Microsoft’un bazı uygulamalarını yükledi. Bu uygulamalar arasında Microsoft Word, Excel bulunur. PowerPoint, Outlook, E-posta ve Microsoft’un kişisel asistanı Cortana bulunuyor.

Xiaomi-Microsoft ilişkisi hakkında ilk duyurumuz, Mayıs ayında Microsoft’un Xiaomi’ye patent satacağı ve Xiaomi’nin telefonlarını Microsoft’un önceden yüklenmiş uygulamaları ile birlikte gönderdiği idi.

Gelecekte, Microsoft ile Xiaomi arasındaki bu işbirliğinin çok daha fazlasını bekliyoruz. Cortana’ya gelince, Xiaomi Mi Mix bu kişisel asistan uygulamasıyla gelen ilk telefon değil. Geçmişte OnePlus akıllı telefonları, yani OnePlus One ve OnePlus Two  bu telefonlara Cortana işlevselliğini getiren yazılım güncellemelerini gördük.

 

 

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu