Android HaberTelefonXiaomi

MIUI için Android Oreo Görünmeye Başladı

Mi Mix 2 Android O Beta görüntülendi

Birkaç gün önce, Xiaomi, Mi MIX 2 için Android Oreo beta programını duyurdu. İlgili katılımcılar programa kaydolmak için 24 Aralık’a kadar süre verilsede, bazıları zaten beta sürümünü kullanıyor.

Mi MIX 2 üzerinde çalışan Android 8.0 Oreo’yu gösteren bir ekran görüntüsü, bugün çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve beta güncellemenin MIUI 9 sürüm 7.12.18 ile birlikte geldiğini gösteriyor. Güvenlik düzenlemesi düzeyi Kasım ayı olarak görülüyor. Görsel olarak, Android N’den farklı görünmediği söyleniyor.

Xiaomi’nin ikinci amiral gemisi olan Mi 6, Android Oreo’nun beta sürümünü aldı ve görsel değişiklikler olmamasına rağmen, çok görevli menünün hafif bir değişiklik aldığı bildirildi.

Android Oreo’nun getirdiği özellikler esas olarak arka plan etkinliğini sınırlandırarak pil ömrünü ve hızını artırmaya yardımcı olan geliştirmelerdir. Android Oreo ayrıca picture-in-picture modu, Otomatik Doldurma ve bir grup yeni emoji gibi özelliklerle birlikte gelir.

Mi MIX 2’nin Android Oreo’nun istikrarlı bir sürümünü alacağı ancak Xiaomi’nin geçmişteki eylemlerine bakıldığında, ne kadar çabuk olacağı henüz bilinmiyor, gelecek yılın ilk çeyreğinin sonuna veya ikinci çeyreğinin başlangıcına kadar yayınlanmayabilir.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu