Android HaberTelefonXiaomiYazılım Güncelleme

MIUI 9 tüm detayları

Ağustos ve Eylül aylarında gelecek olan Xiaomi yeni işletim sistemi MIUI 9 için tüm detayları bu yazıda.

MIUI 9’un hızlı, duyarlı olması ,akıllı yardımcı ve Akıllı uygulama başlatıcısı gibi üç temel özellik MIUI 9’un en önemli özelliklerini oluşturmaktadır. Bu özellikler, ihtiyacınız olan her şeye yalnızca bir kaç tık ile erişmenizi sağlar. Ayrıca, MIUI’de bulunan 50’den fazla özellik yenilendi ve basitleştirildi.

 

HIZ PERFORMANS

Anlaşılamaz gecikmeler ve yavaşlamalar Android’de yaygındır. Android cihazlar, bir süre kullanıldıktan sonra en üst düzeyde performans göstermeyi neden durduruyor? Sebeplerden biri, sistemin iyi optimize edilmediğidir. MIUI 9’un mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamak için, sistem optimizasyonunda çok fazla zaman ve emek verildi. Yeni dosya sistemi, kablosuz performansı, önbellek yönetimi sadece birkaç tanesi.

Bu videoda, MI 6 (MIUI 9), Huawei P10 (EMUI5.1) ve Samsung S8 (SE8.1) kullanılarak bir test gerçekleştirildi. Hepsi yepyeni telefonlar ve uygulamalar aynı kaynaktan kuruldu. 6 saatlik bir testten sonra hangi cihazın en iyi performansı gösterdiğini tahmin edebilirsiniz *?

*Daha kısa zaman, daha az gecikme demektir

UYGULAMA AÇILIŞI

MIUI 9’da uygulamalarını her zamankinden daha hızlı açabiliriz. Bu sonuca nasıl ulaşabiliriz?

Optimize edilmiş heptik geribildirim, akıllı CPU hızlandırması ve optimize edilmiş iş zamanlaması bu sonuca ulaşmanın sırrıdır. Oyunlar, sistem uygulamaları veya üçüncü parti uygulamalardan kaç adet başlattığınızdan bağımsız olarak, uygulamaya dokunduğunuzda patlama kadar hızlı başladığında şaşıracaksınız.

Huawei P10 (EMUI5.1) ve Samsung S8 (SE8.1) ile bir uzmanın yakın incelemesi altında hız testi yaptık. Çin’de en popüler 50 uygulama kuruldu, tahmin edin final galibi kim? MI 6 (MIUI 9) 43 sayı ile rahat bir şekilde lider, şimşek gibi hızlı bir sistem!

Dinamik kaynak ataması – Akıcı deneyimi yaşamanıza izin vermek için kullanımdaki Uygulamaya öncelik ayırmak için kendi atamanızı yapın! MIUI 9 da kullandığınız kaynaklara öncelik verir. Nasıl test yapıldı?

1. Videonun ilk bölümünde, uygulamalar arasında geçiş yapılıyor ve aynı anda arka planda büyük bir dosya indiriliyor.
2. Videonun ikinci bölümünde, oynamaya başlandı ve arka planda bir indirmeye devam ederken ne kadar geciktiği gözlendi.

RESİM ARAMA

Akıllı telefon kameraları her geçen yıl daha da gelişiyor, sonuç olarak fotoğrafın temel aracı haline geliyor. Bununla birlikte, akıllı telefonunuzdaki tüm fotoğrafları ve videoları incelemek ve bunları organize etmek ne kadar zor olabileceğini bilirsiniz.

MIUI 9’da, resim arama, Mi telefonunda, konuşmalarınız da dahil olmak üzere anahtar kelimelere yazarak resimlerinizi ayırt edebilen güçlü bir arama motoru bulunduruyor!

Bulmak istediğiniz şeyi yazın ve resim araştırması işin geri kalanını MIUI 9 yapacaktır. Diyelim ki bugün Sevgililer Günü ve sevgili karım için bir fotoğraf göndermek istiyorum. Arama sütununa “Karım ve Ben” anahtar kelimelerini yazmanız yeterlidir, sizden ve eşinizden oluşan fotoğraflar derlenecek ve gösterilecektir. Oldukça kullanışlı değil mi?

MIUI 9 resim arama güçlü ve akıllı bir araçtır. Önemli belgeleri aramak için bunu kullanabilirsiniz. Şu anda, kimlik kartı, pasaport, kredi kartı, banka kartı ve kartvizitleri destekleniyor.(Türkiye’de bazı özellikler kullanılamayabilir)

Ayrıca, resim arama, kullanıcıların fotoğrafları / ekran görüntülerinde metinleri hızlı bir şekilde aramalarına olanak tanır.

AKILLI YARDIMCI

Ana ekranınızdan sağa hızlıca kaydırın ve akıllı asistanınız ihtiyacınız olan her şeyi ile orada. Akıllı asistan, kullanıcılara tek bir tıklamayla çeşitli bilgilere ve sık kullanılan uygulamalara anında erişme olanağı tanır. Akıllı asistan, bir şeyleri bulmak için en kolay yol ve neredeyse her şey sizin kontrolünüzdedir! Neredeyse her şeyi, programları, notları ve çok daha fazlasını bulmak için kolay bir yoldur. Bu özellik hakkında daha fazla bilgiyi yakında paylaşacağız!

AKILLI UYGULAMA BAŞLATICI

İhtiyacınız olan tüm hayati bilgilere yalnızca iki adım atmanız gerekiyor. Örneğin, bir makaleyi okurken Ken Brown adıyla karşılaştım ve onun kim olduğunu bilmiyorum. Adı / terimi / öğe / bağlantıları tuşlayın ve ilgili bilgi gösterilir. Çin’deki kullanıcılar için, uygulamayı başlatmadan alışveriş yapmak için bu özelliği bile kullanabilirsiniz.

ÇOKLU PENCERE DESTEĞİ

Çoklu Ekran sayesinde verimliliğinizi artırın. Menü tuşu düğmesine hafifçe dokunarak “En Son Uygulamalar” moduna girin, ardından sol üst taraftaki “Bölünmüş Ekran Modu” na hafifçe dokunun. En son uygulamalardan bölmek istediğiniz uygulamayı seçin, ardından üst parçaya sürükleyin. Split Screen özelliği hakkında daha fazla bilgi çok yakında!

  • Bölünmüş ekran görünümünün oldukça özel kullanım senaryolarından dolayı, MIUI uygulamaları, özelliğin ekran gereksinimlerine göre kullanılmasına izin verip vermeyeceğini otomatik olarak belirleyecektir. Örneğin, Çevirici Bölünmüş Ekranı desteklemiyor.

BİLDİRİM FİLTRESİ

Bildirim filtreleri, önemsiz bildirimlerin sizi rahatsız etmesini önler. Bu özellik, alınan bir bildirimin öncelik düzeyini otomatik olarak belirtir.

ANA EKRAN KİŞİSELLEŞTİRME

Ana ekrandaki düzenleme modu yeniden tasarlandı ve simge düzenleme işlevi, kullanıcılara daha akıllı ve daha rahat bir düzenleme modu sağlamak için optimize edildi. Alt menüsü şimdi, duvar kağıdı, widget ve ana ekran ayarlarına çevrildi.

 3 YENİ TEMA

MIUI 9’da, varsayılan temayla birlikte 3 yeni tema eklendi. Onlar Sınırsız, Renkli Fantezi ve Soğuk Siyah. Her bir temaya yakından bakın ve bize hangisinin en sevdiğinizi söyleyin! En alt simgelerinin altında ki yazılar ana ekrana daha düz bir görüntü vermesi için kaldırıldı.

Daha fazla bilgi için bizi takip edin…

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu