Android HaberTelefonXiaomiYazılım Güncelleme

MIUI 9.5 versiyonu 30 modele birden geliyor

Xiaomi, MIUI işletim sisteminin daha yeni sürümünü kullanıma sunmaya başladı – MIUI 9.5 Global Stable ROM. Yeni sürüm, bazı Xiaomi kullanıcılarının bazıları için otomatik güncelleme yayınlamaya başladı (OTA). Şu anda, Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 3 (Qualcomm Snapdragon 650 versiyonu), Redmi Note 4 (Snapdragon 625 versiyonu), Redmi Note 4X, Redmi 4A, Redmi 5 Plus, Mi Max  için yeni güncelleme alınabiliyor. Ancak, Çin merkezli şirket, MIUI 9.5 Global Stabil ROM’u tüm akıllı telefonlarına sunacağını söyledi. Güncelleme aşamalar halinde yayıldığından, tüm kullanıcılara ulaşmak zaman alabilir. Ancak şirket, bir ay içinde yayınlama işlemini tamamlayacağını belirtti.

Bu ay MIUI 9.5 güncellemesini alacak olan cihazlar, yani Mart 2018, Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Not 3 Qualcomm, Redmi Not 4 Qualcomm / Redmi Not 4X, Mi Max, Mi Max Prime, Redmi 3S, Redmi 4 Prime, Redmi 4A ve Redmi Note 4 MTK (MediaTek İşlemci versiyonu). Öte yandan, Xiaomi Redmi Not 5A Prime / Redmi Y1, Redmi Not 5A / Redmi Y1 Lite, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi Not 5, Redmi 5, Mi Max 2, Mi 5, Redmi 4X, Mi 6 ve Mi Mix 2 güncellemeyi Nisan ayı başlarında alacaktır. Son olarak, Mi Note 2, Mi 5s, Mi MIX, Mi Note 3, Mi 5s Plus, Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi 4, Mi 3 ve Mi 4’ü içeren diğer cihazlar, güncellemeyi Nisan ayı ortasında alacaktır. Ancak şirket, yayın tarihlerinin henüz kesin olmadığını ve çeşitli nedenlerden dolayı programda bazı değişiklikler olabileceğini söyledi.

Hayal kırıklığı yaratan nokta bu yeni MIUI 9.5 güncellemesi hala Android 7.1.1 Nougat işletim sistemine dayanıyor. Güncellemenin, Şubat güvenlik yamasını Bildirim koruma ile birlikte gelmesini ve diğer özelliklerin yanı sıra hızlı yanıt özelliği getirdiği söyleniyor. Android Oreo güncellemesiyle ilgili olarak şirketten herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Xiaomi, yeni Android güncellemeleri sağlamak için genellikle çok daha uzun süre çalışıyor ve rakiplerine kıyasla Android için bir nesil olmaya devam ediyor.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu