Android HaberTelefonXiaomiYazılım Güncelleme

MIUI 10 Özellikleri ve Güncellenecek Telefonlar

MIUI 10 Küresel ROM özellikleri

Xiaomi, MIUI 10 Global ROM’u hız, tasarım, ses ve AI Portre özelliği gibi dört ana unsuru göz önünde bulundurarak tasarladı. Yeni ROM, kilitsiz işlem yolu ve iki sistem seviyesi optimizasyonu olarak öncelik sırasına göre kodlandı. Konferansta Xiaomi Hindistan Ürün Müdürü Sudeep Sahu, “Bu, MIUI’nın genel hızının ve akışkanlığının önceki modelden yüzde 10 daha fazla artırmasını sağlıyor” dedi.

MIUI 10 Global ROM’un gelişmiş performansını vurgulamak için, Xiaomi, Galaxy J7 Duo çalıştıran Samsung Experience 9.0 ile MIUI 10 tabanlı Redmi Note 5 Pro arasında bir karşılaştırma gösterdi. Bu karşılaştırma ile, Sahu, yeni MIUI’nin Samsung Experience 9.0’dan üç kat daha hızlı sonuç verdiğini belirtti.

Performanstan sonra, MIUI 10, daha yeni en boy oranlarına ve ince çerçeveli ekranlara sahip cihazlar için daha iyi bir seçenek haline getiren tam ekran görüntü hareketlerine sahip. Bu tam ekran hareketleri, özel deneyimde kullanılabilir. Örneğin, kullanıcılar ana ekrana gitmek için alttan hızlıca kaydırabilir, bir önceki ekrana geri dönmek için kenarlardan kaydırılabilir ve Son Uygulamalara gitmek için basılı tutabilirsiniz.

Sahu, “Telefonda jestleri kullanmaya başladığınızda – uygulamalarda ve özellikle de MIUI 10’da – geri dönemezsiniz” dedi.

MIUI 10 ayrıca MIUI Notes uygulamasından esinlenen yeni Son Uygulamalar görünümünü de içerir. Tüm kartları bir ekranda gösterir ve kullanıcılar tüm yeni uygulamaları görmek için dikey olarak kaydırır. Kullanılabilir uygulamalardan birini kaydırmak, bunları Açık Uygulamalar görünümünden kaldırırken, mevcut kartlardan birine uzun bir basış daha fazla seçenek açar.

Dahası, Xiaomi tüm düzeni yeniden yapılandırdı ve öğeleri türlerine göre yeniden gruplandırdı. Hava ve Takvim dahil olmak üzere yeni sistem uygulamaları var. Benzer şekilde, tam ekran cihazda iyi görünmesi için bildirim paneli yenilenmiştir. Varsayılan Notlar uygulaması, kullanıcıların sesli not almasına izin veren bir seçenek de aldı.

Xiaomi telefonlar MIUI 10 Global ROM için uygun

MIUI 10 Global ROM Beta, Mi Mix 2, Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi Not 2, Mi Max 2 ve Mi Max üzerinde başlayacak. Ayrıca, Redmi Not 5, Redmi Not 5 Pro, Redmi Not 5A, Redmi Not 5A Başbakan, Redmi Not 3, Redmi Not 4X, Redmi Not 4 (TW), Redmi Not 3, Redmi 5, Redmi 5A, gelecek. Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite ve Redmi Y1. Beta sürümünden sonra, yeni MIUI sürümü tüm uygun cihazlar için kararlı yapılarla sunulacak. Xiaomi, herhangi bir zaman çizelgesi belirlemedi, ancak kararlı yapıların Eylül ayından itibaren başlayacağını belirtti.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu