Android HaberTelefonXiaomi
Trend

Mi MIX Alpha: Xiaomi’nin “konsept” 5G amiral gemisi hakkında bildiğimiz her şey

Teknik olarak, Mi MIX çizgisi her zaman bir konsept çizgisidir. Bu, Xiaomi’nin yeni tasarımları test etmek ve yeni teknolojileri tanıtmak için kullandığı bir çizgi . Bununla birlikte, diğer konsept ürünlerden farklı olarak, genellikle seri üretilir ve tanıtımdan kısa bir süre sonra ticari olarak temin edilebilir hale gelir. Bu hafta, Xiaomi Mi MIX Alpha adı verilen dizi için son modelini açıklayacak ve telefon hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey.

Mi MIX 4 yok, Mi MIX α (Alfa)

Mi MIX 4’ten ziyade, Xiaomi’nin bir sonraki MIX amiral gemisi Mi MIX α olarak tanıtacak. Xiaomi, yeni bir adlandırma düzenine geçişin yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söylese de, Arap rakamlarından Yunan alfabelerine geçişin Xiaomi’nin MIX adını kullanmasına karşı verilen kararla ilgili olduğuna inanıyoruz .

Mi MIX Alpha’nın tasarımı, web üzerinde bir tartışma olmuştur. Başlangıçta, çentik ve kamera deliği olmayan bir ekrana sahip bir çikolata tasarımı tasarlandığı düşünülüyordu. Bu iddia edilen ön panel camı , açılır bir selfie kamerasına sahip olduğunu bile ima etti. Ancak, teaser afişleri yüzeye çıkmaya başladığında, katlanabilen bir telefon olduğuna inanılıyordu, çünkü esnek ekran, çalışan prototip katlanabilir telefon Xiaomi’nin bu yılın başlarında gösterdiği gibi dışa doğru katlandığı ortaya çıktı . Ne yazık ki, Xiaomi’nin CEO’su ve kurucu ortağı Lei Jun, Weibo’da dün Mi MIX Alpha’nın katlanabilir bir telefon olmadığını açıkladı .

Tasarım hala bilinmemekle birlikte, kesin olan şeylerden biri, Mate 30 Pro’nun Horizon Ekranından daha da eğri olan esnek bir ekrana sahip olmasıdır .

Telefonun tasarımının ve ekranla ilgili başka bir yönü öne bakan kamera. Dün Xiaomi, öne bakan kamera için hangi tasarımı tercih ettiklerini soran bir yazı ile bir tanıtım posterini yayınladı. Poster geniş çentik, su damlası çentiği, açılır selfie kamerası ve delik ekran tasarımlarından bahsetti. Bazıları gösterinin, ekran altı selfi kamerasını anlattığını için yorumladı. Bu, Xiaomi’nin zaten teknoloji de bir patenti olduğu için görülmesi çok zor değil .

Mi MIX Alpha’nın temel özellikleri şimdilik bilinmemektedir. Bazı sızıntılar olmasına rağmen, Snapdragon 855 Plus işlemci, 108MP kamera sensörü , kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj gibi yalnızca birkaç ayrıntı kesin .

Mi MIX Alpha’nın aklımızı uçuracağından ve öncekiler gibi bir süre teknoloji topluluğunun konuşması olacağından şüphemiz yok. Ayrıca diğer üreticilerin gelecekteki telefonların tasarımını etkileyeceğine de şiddetle inanıyoruz.

Mi MIX Alpha 24 Eylül Salı günü başlıyor ve Mi 9 Pro 5G, Mi TV Pro ve diğer heyecan verici ürünlerin yanında gelecek.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu