Android HaberTelefonXiaomi

Mi Cloud Alan Satınalma Rehberi

Mi Cloud (bulut) hesabınızda ki alan yetmiyor ise Türkiye’den de istediğiniz kadar alan satın alabilirsiniz.

Nasıl yapacağınız aşağıda resimleri ile anlatılmıştır.

Öncelikle Mi Cloud’a giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra sağ üste adınızın yazdınığı yere tıkladığınızda açılan menüde “Depolama alanı” seçin.

Daha sonra açılan sayfada paketleri ve Mi Kredi tutarlarını göreceksiniz.Para ile alan alamazsınız. Önce Mi Kredisi almalı daha sonra bu krediyi alan veya başka şeyler için kullanmalısınız.

Şimdi almak istediğiniz paketi seçin.Paketler farklı olabilir.Siz istediğinizi seçin.Şimdi Satın al butonuna tıklayın.Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Bu ekranda kullanımın sonlanacağı tarih ve gereken kredi miktarını göreceksiniz.

Otomatik her yıl yenilenmesini istemiyorsanız, tiki kaldırın.(tavsiye kaldırmanızdır) Tamam diyerek devam edin.

Bu ekran karşınıza gelecek burada da alınacak olan alan miktarı ve kredisi ayrıca kullanım süresi gibi bilgiler Çince olarak geliyor.Okla gösterilen turuncu butona tıklayarak devam edin.

Yukarıda ki gibi bir sayfa açılacak. Sayfanın sağ üstünde kendi Mi ID’niz olduğundan emin olun.Ve ardından ortaki boş alana almak istediğiniz Mi Kredi miktarını girin.Daha önce belirtildiği gibi paket kredi miktarlarını göstermişti. Daha önceki resimde ki örnekten gidelim 188Mi Kredisi ise alacağınız paket 188 girin.Ve turuncu butona basın.

Yukarıda ki gibi bir Paypal ödeme sayfası gelecek ancak Çince. Okla gösterilen yerden English seçerseniz daha anlaşılır olacaktır.

İngilizce yaptıktan sonra gelen ekranda Country kısmını değiştirmeyin. Zaten Türkiye yok(Malesef!!!)

Kart bilgilerinizi girin.Adres girin çok doğru olması önemli değil ama olsun doğru girin.Area kısmına HongKong girin.

Region kısmı Hong Kong Island olsun.Farkı yok pek.

Mavi tik kalsın.Başka adres girmek zorunda kalmazsınız.

Formun devamı aşağıda…

Phone kısmı için yukarıda gördüğünüz gibi girebilirsiniz.Hata verirse numarayı değiştirin. Herhangi bir numara verebilirsiniz.

Mail adresinizi yazın.Ve alttan “No. I don’t like to create an account now.” Seçin ve altta çıkan kutucuğu tikleyin.

Son olarakta Pay Now diyin.

Buradan sonra gelen ekranda TL olarak mı yoksa HKD olarak mı ödeyeceksiniz onu seçeceksiniz.TL seçin devam edin.Ödeme tamamlanacak. (200HKD=95TL)

Artık Mi hesabınızda 188 kredi var. Şimdi tekrar depolama alanı bölümüne girin ilk başta anlatılan ve 188 Kredilik paketi alın. Zaten o ekrana girdiğinizde size altta 188Krediniz var diye gösterecektir.

Ve sonuç.

NOT: Bu işlem esnasında yaşayacağınız ödeme, fazla ödeme,sipariş sorunları,kart sorunları veya diğer para aktarım sırasında yaşayacağınız problem ve sakıncalar tamamen size aittir.Bu bir rehber niteliğindedir.İşlemin başarılı olmasını garanti etmez. Xiaomitelefon.com yetkilileri hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu