Akıllı AletlerAndroid HaberTelefonXiaomi

IKEA ile Xiaomi, AIOT Geliştirici Konferansı’nda ortaklıklarını açıkladı

Xiaomi yeni pazarlarda kendine kapı buluyor; AI’ya (Yapay Zeka) ve Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) yoğun olarak yatırım yapıyor. Bu yeni teknolojilerin geliştirilmesi için özel ekipler oluşturuldu. Son zamanlarda, Wuhan’da AI üzerinde geliştirme ve araştırma yapmak üzere yeni genel merkezler kurdukları haberini aldık . Bugün AIOT Geliştirici Konferansı’nda konuşan Lei Jun, en yeni teknolojilere vurgu yaptı.

Xiaomi IKEA Ortaklığı

Sızıntılarda ki gibi, Xiaomi ABD’de bir mobilya devi olan IKEA ile ortaklık kurdu. IKEA ise, akıllı evler, mobilyalar vb. yapmak için Xiaomi ile ortaklık kurdu. Şu anda IKEA akıllı ev aydınlatma ürünleri, Aralık ayında Xiaomi IoT platformuna kavuşuyor. Şu anda, yeni işbirliğine ilişkin detaylar henüz ortaya çıkmadı, ancak çok yakında bazı detaylar bekliyoruz. Xiaomi şimdiden 220 şirkete farklı crowdfunding platformu üzerinden yatırım yapmış durumda, bunlardan 100’ü tamamen akıllı donanım geliştiren şirketler. Kuşkusuz bu, Xiaomi’nin AI ve IoT teknolojilerine farklı yollardan yatırım yapmaya istekli olduğunu kanıtlıyor.

Xiaomi İstatistikleri

Xiaomi ayrıca 34 milyon Xiaomi AI aktif kullanıcıya ulaşma gibi başarılara da imza attı. Çinli akıllı telefon şirketi ayrıca, 2018’in üçüncü çeyreğinde IoT teknolojisiyle birleştirilmiş 132 milyondan fazla cihazı sattı. Yeni teknolojiler ve çok sayıda satış ile ilgili olumlu ortam nedeniyle, birçok kurumsal firma, geçmişte Xiaomi ile ortaklık kurdu. Son çeyrekte, Xiaomi satışları bir önceki yıla göre% 89 artışla 10.805 trilyon Yuan’a tırmandı. Şimdiye kadar şirketin tüm yıl içinde 29 milyar Yuan (4.2 milyar USD) kazanmasına yol açtı.

Xiaomi,% 1,7’den fazla tüketim malları satışı ile dünyanın en büyük IoT platformu olarak yerini aldı. Apple’ın% 0.9’u, Google’ın% 0,6’sı ve Amazon’un% 0,9’undan iki kat fazla.

Öyle görünüyor ki, Xiaomi doğru yolda, yeni teknolojilere doğru yatırım yapıyor, bu da onları diğer ticari devlerle yeni ortaklıklara götürüyor.

 

 

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu