Android HaberTelefonXiaomi

Hugo Barra, Xiaomi’den ayrılıyor

Herkesin şaşkına çevirdiği bir Facebook yazısında, Xiaomi’nin Global Operasyonlar Başkan Yardımcısı Hugo Barra, görevinden istifa edeceğini duyurdu. Ailesine daha yakın olmak ve yeni bir maceraya başlamak için Silikon Vadisi’ne geri dönmeyi planlıyor.

Hugo Barra, son birkaç yıldır Hint pazarındaki genişlemesine liderlik etti ve bunu Endonezya, Singapur, Malezya ve Rusya, Meksika ve Polonya’yı da içeren 20 pazar daha izledi. En büyük başarısı, Xiaomi’nin Hindistan operasyonlarının Manu Kumar Jain’e göre kurulmasıydı ve pazar payını 2 yıl içinde önemli ölçüde artırdı. Son zamanlarda, Xiaomi, 2016’daki Hint operasyonlarından elde edilen gelirlerin 1 milyar dolarını aştığını açıkladı; bu da Hugo’nun yoğun çalışması sonucu elde edildi.

Bunu şaşırtıcı yapan şey, sadece birkaç gün önce, Hindistan’da Redmi Not 4’ü piyasaya sürdüğümüzde, Hugo sahnede gülümsüyordu. Dürüst, samimi ve cana yakın tavrıyla bilinen Hugo, dünyadaki binlerce Mi Hayranları için çok sevilen bir figür. Xiaomi’nin çılgın etkinliklerinde bulunması, çalışanlar, taraftarlar ve müşteriler ile iyi ilişkiler içinde olması nedeniyle bu olay üzüntü ile karşılanacak.

Xiaomi’nin kurucu ortaklarından Lei Jun, Xiaomi’de Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Xiang Wang’ın Hugo Barra meşalesini alarak küresel çabaları yöneteceğini duyurdu.

Düşüncelerinizi aşağıya yazabilirsiniz…

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu