Xiaomi

Gelecek AirPods vücut sıcaklığı ölçecek ve işitme cihazı olacak

Kulakiçi kulaklıklar gibi ses aksesuarlarının gelişim yörüngesi daha güçlü bir işlev kazanıyor. Wall Street Journal’da izlenen bir rapor, Apple’ın sıcaklık ölçümleri yapmak, vücut duruşunu değerlendirmek ve hatta işitme bozukluğu olanlar için bir işitme cihazı işlevi görmek için Apple Watch ile senkronize olabilen AirPod’lar geliştiriyor olabileceğini gösteriyor.

WSJ’den gelen rapora göre, yeni AirPod’ların prototipi, vücudun çekirdek sıcaklığını kullanıcının kulağının içinden ölçeceğini gösteriyor. Ayrıca, kulak içi sıcaklık sensörlerinin Apple Watch Series 8’deki sıcaklık sensörüyle senkronize olması bekleniyor. Cihazın işitme cihazı olarak çalışan yeni özelliği, bazı işitme güçlüğü çekenler için de geniş kapsamlı sonuçlar doğurabilir. Conversation Boost özelliği, AirPods Pro’da, kullanıcının doğrudan kullanıcının önündeki kişilerden gelişmiş ses ve ses netliği elde etmesini sağlayan yeni bir işlevdir. Temel AirPods tasarımı, gelişmiş ses netliği ve hacmi için mikrofonlar, amplifikatörler ve gerekli işlemciden oluşur.

Bununla birlikte, yeni tasarımların ses amplifikasyonuna başka bir yoldan mı yaklaşacağı yoksa sadece mevcut Conversation Boost özelliğinin bir geliştirmesi mi olacağı belli değil. Prototipin tam tasarımının, bir işitme cihazı olarak hizmet edip edemeyeceğini belirlemek için görülmesi gerekecek. Daha da önemlisi, modelin pil ömrü, bir işitme cihazı olarak tüm gün kullanım için muazzam bir şekilde geliştirilmelidir. Rapor, FDA tarafından böyle yeni bir çok işlevli işitme cihazı sınıfı için pil genişletme hususlarının yapılabileceğini belirtti.

Bu söylentili AirPods’un gerçekten piyasaya çıkarsa ne zaman ticari bir ürün olacağına dair bir gösterge yok. Apple’dan konuyla ilgili henüz bir doğrulama gelmedi.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu