Android HaberTeknolojiTelefonXiaomi

Xiaomi ve Lenovo Qualcomm İçin Savaşıyor mu?

Bugün, Çinli dev üretici Xiaomi, Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi çipi için beklentilerini duyurmak adına Weibo hesabından yayına geçti. Bu, başka bir üretici, Lenovo’nun yanıtı ortalığı karıştırdı.. İlginç bir şekilde, Lenovo’nun yetkilisi “Beklediğinizden daha fazlası” yanıtını verdi. Şimdi iki üreticinin, bu çip ile amiral gemisi bir akıllı telefon çıkarmak için savaşacakları anlaşılıyor.

Qualcomm tarafından yayınlanan bilgiye göre, yeni nesil amiral gemileri için üretilecek çip, akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlar için 7nm işlem teknolojisi üzerine inşa edilecek. Bu amiral gemisi çipinin 5G fonksiyonlarını destekleyeceği ve mükemmel bir pil ömrü ve birinci sınıf performans sağlamak için AI enerji yönetimi tarafından kontrol edileceğini belirterek, yeni sezgisel deneyim ve etkileşimi sağlamayı amaçladığı bildirildi.

Ayrıca, TSMC’nin 2018’in dördüncü çeyreğinde Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon amiral gemisi çipinin üretimine başlayacağına dair raporlar olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu nedenle 2019’dan bu işlemciyle akıllı telefonlar görmeyi bekliyoruz.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu