Android HaberTeknolojiTelefonXiaomi
Trend

Xiaomi Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünyanın 5. akıllı telefon üreticisi konumunda ki Çinli dev Xiaomi bir süredir mağaza açılışlarına hız vermiş durumda.Çin, Hong Kong, Singapur, Hindistan, Tayvan ve Malezya’dan sonra avrupa pazarına resmi olarak 2018 yılı içinde girdi.

Avrupa’ya uyumlu telefonlarının satışının yapıldığı ve her modelin olmadığı avrupa mağazalarında satışların beklenenden iyi gitmesi başka mağaza açılışlarının da beklenenden daha önce geleceğini ortaya koydu.

Ülkelerin kanunlarına ve teknolojilerine uyum sağlamanın kolay olmadığı ve hepsine uygun bir cihaz üretmeninde mümkün olmadığını düşünürseniz, yeni pazarlara girmek pekte hızlı ve hemen olacak gibi değil.

Avrupa’da Fransa ve İtalya’dan sonra İspanya ve Almanya geliyor.Bu ülkelerden sonra da en gözde ülke Türkiye.

Xiaomi üst düzey yöneticilerden alınan bilgilere göre, eğer her şey yolunda giderse 2019 ilk çeyreğinde sanal ve 3.çeyrekte de gerçek mağazasını ülkemizde açmış olacak.

Tabi burada en büyük etken operatörlerin çift hatlı telefon satmak istememeleri ve operatör desteği olmadan da telefon satışlarının çok zor olması geliyor.

Ayrıca Türkiye’de uygulanan yüksek vergi oranları ekonomik telefon satma sloganı olan bir firma için hayli zorlayıcı bir etken.Ayrıca bu fiyatlara ek olarak taksidin sadece operatörlere verilmiş olması bunu daha zorlaştırıyor.

Umarız Xiaomi hızlıca ülkemizde resmi olarak satışa başlar ve bu kusursuz cihazları Xiaomi garantili ve resmi olarak almaya başlarız.

Gelişmeler için takip edin.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu