Android HaberTelefonXiaomi

XİAOMİ Mİ A1 NİHAYET ANDROİD 9 PİE GÜNCELLEMESİNİ ALDI

Uzun zamandır beklenen Android 9 Pie güncellemesi nihayet Android işletim sisteminin en son dilimini beklemekte olan tüm Xiaomi Mi A1 sahiplerine geliyor. Genellikle, Android One programı, bu cihaz grubunun bir parçası olan akıllı telefon için güncellemeleri öncelikli almayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, Xiaomi’nin Android One cihazları ile performansı biraz düşmüş olarak kabul edilebilir.

Android Nougat ile gelen akıllı telefon için Oreo güncellemesinde yaşanan tüm sorunlardan sonra, Android Pie orta sınıftaki akıllı telefonlarda ki görkemini göstermek için sahnede yerini aldı. Şimdi, güncellemenin kararlı versiyonun yayınlanması sonunda Mi A1 için geliyor gibi görünüyor. Söz konusu güncelleme 1.07GB boyutunda ve Yenilenmiş Arayüz, Hızlı Ayarlar, Daha Fazla Bildirim Kontrolleri ve Materyal Tasarımı 2.0 gibi birçok yeni özellik sunuyor. Güncelleme ayrıca akıllı telefon için FM Radyo desteğini de getiriyor.

Değişilik bildirisi yeni bir navigasyon seçeneğinden bahsediyor, ancak Google’ın Pixel Pil yeönetimi olup olmayacağı veya Xiaomi’nin bu güncellemeyle yeni bir pil yönetimi sunması yayınlandıktan sonra görülecek. Umarız Mi A1 sahipleri Pie’da daha iyi bir batarya performansına sahip olurlar.

Kullanıcıların önümüzdeki birkaç gün içinde cihazlarına bir güncelleme gelmesini beklemesi gerekiyor. Güncelleme olup olmadığını anlamak için Ayarlar> Hakkında> Yazılım Güncellemesi’ni her zaman kontrol edebilirsiniz.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu