Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Mi 9 TWRP Nasıl Yüklenir?

Xiaomi, kullanıcılarını her zaman yeni telefonlar ve diğer akıllı ürünler ile şaşırtıyor. Şirket her zaman günlük ürünlerinde ki akıllı kullanımıyla tanınıyor. Çin ile birlikte, toplam akıllı telefon pazar payı bakımından Hindistan ve diğer bazı ülkelerde oldukça popüler.

Xiaomi geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi olan Xiaomi Mi 9’u bazı üst düzey spesifikasyonlarla duyurdu . 19,5: 9 en boy oranıyla 6,39 inç HD + ekran taşır. 6 GB RAM ile bir Qualcomm Snapdragon 855 yonga seti tarafından desteklenmektedir . 48 megapiksel birincil kamera, 12 megapiksel ikincil kamera ve başka bir 16 megapiksel kamera ile üçlü arka kamera modülü var. Ön tarafta, özçekimler için 20 megapiksel kamera var. MIUI 10, Android 9.0 ile çalışıyor. Cihaz 128GB dahili depolama modeliyle sunulmakta. Bağlantı Bluetooth 5.0, Wifi, USB C Tipi, 3G ve 4G desteği içeriyor.

Büyük popülerlik arasında, Xiaomi , Çekirdek kaynak kodunu açıkladı. Üçüncü taraf geliştiricilerin kodunu düzeltmelerini ve çeşitli yeni özel ROM’lar ve MOD’lar geliştirmelerini kolaylaştırmaktdır. Yeni değişiklikleri kullanmak için kullanıcıların bootloader’ının kilidini açtıktan sonra Xiaomi Mi 9’u çalıştırmaları gerekir. Mi 9’u herhangi bir sorun olmadan başarılı bir şekilde rootlamak için kılavuzu dikkatlice izleyin.

Not: Bu kılavuz sadece Cepheus kod adı taşıyan Mi 9 cihazı içindir. Cihazınızın donanım yazılımını değiştirmek, herhangi bir üretici tarafından izin verilmez, garantiyi geçersiz kılar. Cihazınıza ve verilerinize gelebilecek herhangi bir zarardan xiaomitelefon.com sorumlu değildir. Bu değişikliği kendi isteniğinizle yapıyorsunuz.

Xiaomi Mi 9 Neden Root?

 • Firmware’in ihtiyaca göre değiştirilmesine izin verir.
 • Kullanıcılar, maksimum performans elde etmek için işlemciyi overclock edebilir.
 • Ayrıca pil ömrünü artırabilir
 • Xiaomi cihazlarındaki bloatware’in asıl sorunu,root için bir başka önemli neden.
 • Xposed çerçevesini kullanarak her ayarı kişiselleştirin.

Gerekenler:

SuperSU’yu kullanarak Xiaomi Mi 9’un kökünü açma adımları

Cihazda kök erişimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için her adımı dikkatlice izleyin.

 • PC’ye gerekli Xiaomi USB sürücülerini yükleyin .
 • PC’deki ADB ve fastboot yardımcı programını açın ve açılan penceredeki herhangi bir yere shift + sağ tıklayarak komut istemini veya terminali açın . Ayrıca, indirilen TWRP.img dosyasını aynı klasöre taşıyın.
 • Ayarlar  -> Geliştirici geliştiricisini aç   ->  USB Hata Ayıklamayı Etkinleştir seçeneğine giderek USB Hata Ayıklama Modunu  etkinleştirin.
 • USB kablosunu kullanarak bilgisayara Bağlayın.
 • Ses tuşlarını + Güç tuşunu yaklaşık 10 saniye basılı tutarak veya aşağıdaki komutu yazarak Mi 9’u bootloader modunda yeniden başlatın  
adb reboot bootloader
 • Cihazınız “ USB hata ayıklamasına izin ver ” dediğinde mam seçeneğine dokunun .
 •  TWRP yüklemek için aşağıdaki komutu yazın. (Not: Dosya adını recovery.img olarak değiştirin)
fastboot flash recovery recovery.img
 1. Şimdi, yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandığında, aşağıdaki komutu çalıştırarak cihazı yeniden başlatın
fastboot reboot
 1. Telefon başlatılırken, TWRP ile yeniden başlatmak için güç + ses seviyesini basılı tutun. (Not: Bu adım, cihazı başlatmadan önce zorla şifrelemeyi devre dışı bırakmak için gerçekleştirilir.)
 2. İlk kez TWRP girildiğinde, şifreleme devre dışı bırakın.
 3. Şimdi telefonu yeniden başlatın ve tadını çıkartın!

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu