Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi katlanabilir telefonun 3D videosu yayınlandı

Samsung ve Huawei, katlanabilir akıllı telefonlarını duyurmuş olsa da, diğer büyük akıllı telefon üreticileri de katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. İlginç bir şekilde, bu tür cihazların tasarımı söz konusu olduğunda her şirketin kendine ait bir şekli var.

Xiaomi, katlanabilir tasarıma sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını zaten duyurmuştu. Bu yılın başlarında, Xiaomi CEO’su Lei Jun, katlanır bir akıllı telefonun geliştirilmekte olduğunu açıkça onayladı. Bu yılın ocak ayında, telefonun 3B oluşturma görüntüleri  çevrimiçi olarak da ortaya çıktı.

TechConfigurations isimli firma, Xiaomi katlanabilir akıllı telefonunun iki taraflı katlanabilen çarpıcı tasarımını gösteren 2 dakikalık bir 3D konsept yarattı. Cihazın katlandığında 6.5 inç ekrana ve açıldığında 10 inçlik bir ekran sunuyor.

Şirket, simetrik çift katlı tasarımın, tablet deneyimini hem pratik hem de güzel bir cep telefonuyla mükemmel bir şekilde birleştirdiğini söyledi. Ayrıca, cihazın arka tarafında, muhtemelen bokeh tarzı portre çekimleri yapacak üçlü kamera kurulumu da var. Şarj, senkronizasyon ve kulaklıklar için, cihazda USB Tip-C portu bulunuyor.

Ayrıca, cihaz, ekran üzerindeki kesmenin, selfies çekmek, görüntülü arama ve yüz açma özelliği için öne bakan kamera sensörünü barındırdığı bir delikli tasarım özelliğine sahip. Telefon ayrıca bir ekraniçi parmak izi sensörüne sahiptir.

Raporlara göre, şirket şu anda bu iki prototipin ismini – Xiaomi Dual Flex ve Xiaomi MIX Flex’ten birini seçecek. Ancak, şirket önerilere hala açık.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu